İzmir Hakkında
Turizm ve Seyahat
Tur Otobüsleri
Oto Kiralama
Taksi Durakları
Önemli Telefonlar
Nöbetçi Eczaneler
Konsolosluklar
Muhtarlıklar
Bankalar
NoterlerCuma


Cumartesi


Pazar

  Çocuklara Cumartesi Oyunları_Ekim2018

  Tür : Çocuk Oyunu
  Yazan :
  Yönetmen :
  Oyuncular :
   
  Konusu :
  06 Ekim 2018 - 13.00
  "Meraklı Ruli” (Mavi Çocuk Tiyatrosu)
  Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi Avni Anıl Sahnesi

  Dünyanın en meraklı baykuşu olan Ruli her gün birbirinden ilginç sorduğu sorularla ormandaki herkesi  bıktırmıştır. Orman halkı bir gün toplanıp Ruli'yi ormandan göndermeye karar verirler. Bunu duyan Ruli çok üzülür ve ormandan sessisce ayrılır, yanına da en sevdiği arkadaşı Uykucu Doni'yi alır. Doni'yle çok iyi anlaşırlar çünkü Doni, Ruli Konuşurken her zaman uyumaktadır.

  Orman'ın dışında koskoca bir yaşamı keşfeden Ruli, tüm dünyayı dolaşıp tekrar ormanına döndüğünde artık bilge bir Baykuş olmuştur:

  Oyunumuzda çocuklarımızın  bugün soru sormalarının gelecekte ne kadar çok işlerine yarayacagı masalımsı  bir dille anlatılmıştır:


  13 Ekim 2018 - 13.30

  "Mutlu Ülke" (Çatı Katı Sanat Evi)
  Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi

  Oyunda görgü kuralları genel ve eğlenceli olarak ele alınmıştır. Çocuklarımıza toplumsal yaşamda belirli temel kuralların önemli olduğu, birey olarak yerine getirilmesi gereken yaşamsal gereklilikler, insan ilişkilerinde nezaketin önemi vurgulanmaktadır.

  Mutlu Ülke isimli oyunda, izleyici birkaç çocuk sahneye alınarak oyuna dahil edilmekte, diğer izleyiciler de çeşitli yönergelerle oyunda rol almaktadırlar. Seslendirilen şarkılardan bazıları yine çocuklarla birlikte söylenmektedir.


  20 Ekim 2018 - 13.00
  "Kurnaz Tilki Aslan Kral'a Karşı"  (Mecaz Tiyatro Topluluğu)
  Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi

  Ormanlar Kralı Aslan ve çevresindekiler ile halktan biri olan Kurnaz Tilki'nin çatışmaları, sürtüşmeleri ilginç bir serüven biçiminde sahneye taşınır. Aslan'ın başkan olduğu bir krallıkta Kurnaz Tilki'nin başı beladan kurtulmaz. "Suç" olarak görülen pek çok hareketinden sonra, bir nevi mahkeme karşısına çıkar. Süper kurnaz olduğu için Tilki, bir şekilde tüm bu suçlamalardan sıyrılmayı başarır. Nasıl mı? Diğer hayvanların hisleriyle, istekleriyle, tutkularıyla ve hırslarıyla oynayarak. Oyun, olağan üstü güzellikte olan bir masal dünyasında,  keyif dolu, müzik ve danslar eşliğinde beş dokuz yaş aralığındaki çocuk izleyicisini 40-45 dakikalık harika bir yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculuk esnasında çocuklar, masal karakterleri aracılığıyla yaşadığı duyguların etkisinde, olaylar üzerine düşünmeye yönlendiriliyor.


  27 Ekim 2018  -  13.30
  "Güzel Hayaller Durağı" (Tiyatro Vol.5)
  Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi

  Güzel Hayaller Durağı parkında, Hayal Sirki'nin seçmelerine hazırlanan iki arkadaş birbirleri ile yaşadıkları çekişmenin ardından küserler. Bunu fırsat bilen yasaklar bekçisi, arkadaşlardan birini Güzel Hayaller Durağı parkını terk etmesi için ikna etmeye çalışır.

  Güzel Hayaller Durağı; yetenek, arkadaşlık, mücadele kavramlarını, akrobatik bir dille sergilerken kukla disiplininden de faydalanmaktadır.  Etkinlik davetiyelidir, davetiyeler bir kişiliktir.  Bilet satış noktaları : Ücretsiz

  Aralık'18
  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  25
  26
  27
  28
  29
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6