KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Clear 4°C
Clear 0°C
Clear 6°C
Cuma C.tesi Pazar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Özgürleşebilmek - Özgür Olma Cesareti
Nefes
Dünyasızlar
Babaannem Diyor Ki... Dünya Yerinde mi?
Mavi Tuzak

HAFTANIN KİTABI

Dikili İlişkiler

Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki, gizlilik sıfır. Sosyal medya senin tüm sırlarını biliyor. Monoton hayatlarımızı televizyon ya da internette gördüğümüz senaryolara ya da akıl almaz başarı hikâyelerine dönüştürme derdindeyiz.

Arkada
  Tesla "Modern Prometheus"

  Tür : Belirtilmemiş
  Yazan : Güneş Saraçoğlu
  Yönetmen : Güneş Saraçoğlu
  Oyuncular : Güneş Saraçoğlu, Sinan Aktezcan, Murat Kaptağlı, Umut Aydın, Elif Eser, Deniz Kayas, Gökhan Kırmızıtaş
   
  Konusu : 20. yüzyılın en büyük dahilerinden biri olan ‘'Elektriğin Efendisi‘' Nikola Tesla'nın hayatını konu alan ‘'TESLA/Modern Prometheus ‘' adlı oyun, sömürü anlayışı üzerine kurulu, Amerikan sermayesinin acımasız yüzünü, henüz yaşarken ölü muamelesi yaptıkları Tesla üzerinden yansıtmaya çalışır. Tüm buluşlarını insanlığa hizmet etmek amacıyla gerçekleştiren, en büyük ideali elektriği dünyanın ücra köşelerinde yaşayan yoksul insanlara bedava ulaştırmak olan Tesla'nın ideallerinin ne yazık ki Amerikan sermayesinin idealleriyle uyuşması olanaksızdır. Bu nedenle onu yalnız ve yoksul bir şekilde bir otel odasında bekleyen trajik yazgısı kaçınılmazdır. 

  Oyun bir yandan yoksul göçmen genç Tesla'nın akıl almaz buluşlarla dolu Amerika'daki ilk yıllarını, şaşırtıcı yükselişini anlatırken, diğer yandan ölümünden hemen önce İkinci Dünya Savaşı yıllarında, sır gibi sakladığı savaşın seyrini değiştirecek formüllerini ele geçirmek isteyen ülkelerin odağı haline gelişini, casus ilişkileri üzerinden anlatmaya çalışmaktadır. “Tesla/Modern Prometheus”, Edison, Morgan, Westinghouse gibi tarihi kimliklerin yaşamsal seçimlerini, teozofizm, Waldorf Cemiyeti gibi o günün düşünce akımlarını ve zengin kulüplerini konu alan oyun düşünce ve kurgu zenginliğiyle 2019'un önemli tiyatro yapıtlarından birine dönüşmüş durumda.

  70 DK

  Biletinial Bilet Fiyatı: 43.00 TL


  Bilet satış noktaları : www.biletinial.com, https://izmir.nhkm.org.tr/

  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..