KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Perş. Cuma C.tesi

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

O Kadar da Harika Değilsin
İtiraf
Kuyucaklı Yusuf
Stratejist
Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

HAFTANIN KİTABI

Bir Ömür Nasıl Yaşanır?Daha anlamlı yaşamak için İlber Ortaylı'dan tavsiyeler:

“Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değ
72. Koğuş

Tür : Belirtilmemiş
Yazan : Orhan Kemal
Yönetmen : Kemal Başar
Oyuncular : Kerem Alışık, Yavuz Bingöl, Azra Akın, Nihat Nikerel, Ali Tutal, Serhat Özcan, Yusuf Atala, Fuat Onan, Tuncer Yenice, Ömer Duran, Yıldırım Gücük, Ayhan Anıl, İlknur Soydaş
 
Konusu :

SADRİ ALIŞIK TİYATROSU

72.KOĞUŞ

“Nihat Nikerel'in anısına:”
 

ORHAN KEMAL'İN UNUTULMAZ ESERİ 72. KOĞUŞ MUHTEŞEM KADROSUYLA TİYATRO SAHNESİNDE:

“İNSANLIĞA ÖZLEM:”
 
Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından 2009-2010 tiyatro sezonunda sahnelenmek üzere provalarına başlanan “72. Koğuş” adlı oyundaki “Kara” karakteri ile tiyatro seyircisiyle buluşmaya hazırlanan Nihat Nikerel, ani vefatıyla bütün sevenlerini üzdü. Sadri Alışık Tiyatrosu, bu ani vefatın ardından 72. Koğuş adlı oyunu “Nihat Nikerel'in anısına” oynama kararı aldı.

7 Kasım'da Atacan Sanat  Merkezi'nde prömiyerimizi yapacağız ve bütün oyunlarımızı onun için oynayacağız” dedi.
 
Sadri Alışık Tiyatrosu 2009 - 2010 tiyatro sezonuna, “Hanımın Çiftliği” adlı dizi filmle ekranlarda büyük ilgi gören Edebiyat dünyasının usta kalemlerinden Orhan Kemal'in unutulmaz eseri 72. Koğuş'la girmeye hazırlanıyor. Yönetmenliğini Kemal Başar'ın yaptığı oyunda Yavuz Bingöl (Kaptan), Kerem Alışık (Berbat), Azra Akın (Fatma),  Can Kahraman (Kara), Yusuf Atala (Sölezli), Serhat Özcan (Bobi), Ayhan Anıl (Leşçi), Yıldırım Gücük (İzmirli), Fuat Onan(Tavukçu),Seda Demir gibi isimlerin yanı sıra Sadri Alışık Kültür Merkezi mezunu öğrencilerin de yer aldığı 20 kişilik bir kadro rol alıyor.
 
2 perdeden oluşan dram türündeki oyunun müziklerini  Yavuz Bingöl hazırladı.  Dekor ve kostüm Malike Başkan'a  koreografi ise Kerem Kuraner'e ait.
 
Oyunun konusu: Oyun 1941 yılında Türkiye'de bir cezaevinde geçiyor. Cezaevinin 72 no'lu koğuşunda çeşitli suçlardan yatan “adem babaların” insanlığa özlemi anlatılıyor. Kaptan'ın, Berbat'ın, Kaya Ali'nin, Tavukçu'nun, Leşçi'nin, Kara'nın ve İzmirli'nin hayata dair düşleri, çelişkileri, aşkları ve kavgaları sürmekte olan 2.Dünya Savaşı'nın etkisinde kalan Türkiye'nin toplumsal ve sosyal koşullarıyla birleşip önümüze gerçek ve çarpıcı bir hikâye sunuyor.


Bilet satış noktaları : Biletix, Ege Uni. Atatürk Kültür Merkezi

P
S
Ç
P
C
C
P
24
25
26
27
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..