KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

1938
Kristal Geometri
En Hüzünlü Eylül
Salgının Gölgesinde Güç Kaos ve Gelecek
Tarihi Değiştiren Bilginler

HAFTANIN KİTABI

Hayır Diyebilme Sanatı

 Gerçekten “özgür” müsünüz?

Toplumsal hiçbir baskı hissetmeden içinizden geldiği gibi giyinebiliyor olmak mı yoksa?
 
<
Nasreddin Hoca Günümüzde

Tür : Çocuk Oyunu
Yazan : Ahmet Akdeniz
Yönetmen : Ahmet Akdeniz
Oyuncular : Özlem Erben, Ufuk Öztabak, Ahmet Akdeniz
 
Konusu : Nasreddin Hoca'yı bir tiyatro günümüzde neden sahneye taşıma ihtiyacı hisseder? Bu oyunu çalışmadan önce ilk sorduğumuz soru buydu kendimize. Öncelikle unutulmaması ve yeni kuşaklara aktarılması gereken bir kültür mirası olarak gördüğümüz Nasreddin Hoca'yı, Akşehir'de düzenlenen şenliklerde yeniden öğrendik. Bugün fıkra diye anlatılan bir çok olayının özünün farklı olduğu ve felsefe temellerine dayanan öğretilerden beslendiğini keşfettik. Bu bilgi tiyatromuzu çok heyecanlandırdı ve yeni bir yorumla Nasrredin Hoca'yı “günümüze” getirmeye karar verdik.

Bilgisayar başından kalkmayan yeni nesil teknoloji çocuklarına Nasreddin Hoca gerçek oyunları, masalları sevdirebilecek mi? Hep birlikte izleyeceğiz. Peki ya Nasreddin Hoca günümüze niye geldi? Derdi neydi? Dünya görüşünün içinin boşaltıldığını ve popülerleştirilerek yeni kuşaklara aktarıldığını düşünen Nasreddin Hoca, günümüz çocuklarına kendini doğru bir şekilde anlatabilmek için bugüne geliyor.

Nasreddin Hoca, gerçekten parayı veren düdüğü çalar diyerek üzdü mü çocukları? Göle maya çalmasında amacı neydi? Eşeğe ters binmesinin mantıklı bir nedeni var  mıydı? Peki gerçekten kazan doğurdu mu? İşte bize tanıdık gelen ancak çoğunun düşüncesinin içi boşaltılan bu fıkraları, bulabildiğimiz en özgün hallerine ulaşarak ve en önemlisi felsefesini koruyarak sahneye uyarlamaya çalıştık.

Tamamı profesyonel sanatçılar tarafından sahnelenen “Nasreddin Hoca Günümüzde” adlı müzikli, danslı çocuk oyunumuz 45 dk uzunluğunda ve tek perdedir.


1.Seans - Saat: 11.00
2.Seans - Saat: 13.00


( Ücretsiz )


Bilet satış noktaları : Ücretsiz

P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..