KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Empedokles'in Dostları
Ben Ben - Ölümle On Yedi Karşılaşma
Hayatının Anlamı Kaybettiğin Yerde
Modern Sanatın Kısa Öyküsü
Ses ile Yankı Arasında

HAFTANIN KİTABI

Var mısın? - Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler“Gençliğimde gergin, stresli, mutsuz günlerim çok oldu. Kendimi suçlu hissettiğim, değersiz gördüğüm dönemler yaşadım. Şimdi hayatım anlamlı, coşkulu ve şükür duygusuyla dopdolu... Neden? İçinde yaşadığım koşulların iyileşmesind
Biz - Sahneden Naklen (Canlı)

 
Performans alanındaki üç dansçı, fiziksel teması kaybetmedikleri üçlü hareket formları, ikili eylem diyalogları ve bir başlarına kaldıkları taşkın ve dingin anların içinden geçerek dayanışma ve çatışma, şefkat ve şiddet, güç ve kırılganlık, varlık ve yokluk hattında yollarını bulmaya çalışıyorlar. Bedenleri ve duygu bellekleri üzerinde çalışıp çoklukta birliği arıyorlar. Cem Yıldız bilgisayar ortamında canlı olarak dönüştürdüğü vokali ve bağlamasıyla eserin elektro-akustik ses evrenini yaratıyor; “cem”i yürütüyor, ses ve nefes oluyor:

“biz”in çok-katmanlı bir dramaturjik dokusu bulunmaktadır: Eserin isim fikri, queer kuramcı ve filozof Judith Butler'ın Kırılgan Hayat kitabındaki bir pasajdan alınmıştır. Birisini yitirmiş olmanın 'ne'liğine dair fikri olanların birbiriyle yakınlaşmasına ve birbiri tarafından çözülmesine, ötekinin kaybının yasıyla empati kurabilmeye dayalı bir evrensel etik önermeye işaret etmektedir. Sahnede kutsal kodlar olarak yüceltilmemekle veya bir öğretinin vitrini olarak çerçevelenmemekle birlikte; Alevi-Bektaşi öğretisinin yapı taşları arasında yer alan, Anadolu ezoterizminin diğer örneklerinde de farklı adlandırmalarla benzer manaları karşılayan ‘çoklukta birlik', ‘vahdet-i vücut', ‘ölmeden önce ölmek' ve ‘can' olarak birbirine dokunmak eserin diğer dramaturjik referansları arasında yer almaktadır.

Yaratanlar ve Sahneleyenler: Bedirhan Dehmen, Canberk Yıldız, Cem Yıldız, Mihran Tomasyan
Konsept ve Koreografi: Bedirhan Dehmen
Müzik Düzenleme: Cem Yıldız
Işık Tasarımı: Kerem Çetinel
Kostüm Tasarımı: Günsu Sarı
Işık Operatörü: Melis Karaman
Management & Booking: Caféturc Music & Arts

Süre: 50 dk.


Biletleri modasahnesi.com adresinden temin edebilirsiniz.


Online Bilet Fiyatları:
1. Kategori - 25.00 TL
2. Kategori - 50.00 TL
3. Kategori - 75.00 TL
4. Kategori - 100.00 TL
5. Kategori - 250.00 TL
 
 
Saatleri : 06 Mart 2021 / 21.00

P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..