KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Rüzgar ile Karahindiba
Uyanış - Altıncı Neslin Son Savaşı
Yükselişin Kodları
Sessizliğin Tarihi - Rönesanstan Günümüze
Ay'a Türkü Söylen At

HAFTANIN KİTABI

Kayıp Ruhlar İmparatorluğuBaskıcı bir monarşiyle yönetilen Solari İmparatorluğunun başına, bu kötü gidişatı değiştirmeyi amaçlayan genç bir Şah geçer ve sistemi değiştirmek için köklü yeniliklere gitmeye çalışır, ne var ki halkın ve saray iktidarının ilke edin
"10 Ekim Anıtı ve Anma Yeri" Proje Yarışması

 

Yarışmanın adı “10 Ekim Anıtı ve Anma Yeri? Proje Yarışmasıdır. Yarışma ile, Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör eyleminin yaşandığı 10 Ekim 2015 tarihinin toplumsal hafızada canlı tutulması, İzmir içinde 10 Ekim?in hatırlanacağı ve anılacağı bir kamusal alanın kente kazandırılması amaçlanmaktadır.

Yarışma alanı olarak belirlenen park, Alsancak Garı karşısında tramvay durakları ve otobüs duraklarının kesi?im noktasında bulunan, yayalar tarafından hem geçi? hem de dinlenme
amacıyla yoğun olarak kullanılan bir alandır.

"10 Ekim Anıtı ve Anma Yeri" Proje Yarışması için son başvuru tarihi 14 Aralık 2020'dir.

Başvuru Koşulları:

1. Yarışma; heykeltıraş, peyzaj mimarı, endüstri ürünleri tasarımcısı, mimar ve şehir plancılarının katılımlarına açıktır. Yarışmaya katılacak ekipler yarışma alanının özelliği nedeniyle yukarıdaki disiplinler arasından biri peyzaj mimarı olmak üzere en az iki meslek grubundan oluşmak zorundadır. Mimar, şehir plancısı, endüstri ürünleri tasarımcısı ve peyzaj mimarı olan katılımcıların ilgili meslek odalarına üyeliğini gösterir belgelerini, heykeltıraş olan katılımcıların ise Güzel Sanatlar Fakültelerinin Heykel Bölümlerinden mezun olduklarını gösterir lisans diplomasını ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.

2. İdare ile ilişkilerin yürütülmesiyle sınırlı olmak üzere, ekip içerisinden bir kişinin ekip başı olarak belirtilmesi gerekmektedir.
3. Yarışma Şartnamesi İzmir Büyükşehir Belediyesi www.izmirworkshop.org internet sitesinde yayınlanacak ve görülebilecektir. Yer görme, zorunlu olmamakla birlikte önerilmektedir.

4. Yarışmacılar aşağıdaki şartlara uymak zorundadır: • Ekip Başının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması.

• Meslekten men cezalısı durumunda olmamak.
• Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyenler ve atayanlar arasında olmamak.
• Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörler ile bunların 1. dereceden akrabaları, resmi ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak.
• Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamış olmak.
• Yarışmayı açan İdarede, yarışma ile ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak.
• Yarışmayı açan İdare adına hareket eden danışmanlar ile bunların 1. dereceden akrabaları, resmi ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak.
• Şartname alıp; ad, soyad, T.C. kimlik no, iletişim ve adres bilgilerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek (Ekipten bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir).

Bu koşullara uymayanlar yarışmaya katılmış olsalar dahi projeleri yarışmaya katılmamışsayılır.


İzmir Büyükşehir Belediyesi Yarışma Raportörlüğü İletişim Bilgileri

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü:
Mimar Sinan Mahallesi, Şair Eşref Bulvarı Kültürpark Hizmet Binası No:50
35250 Konak / İzmir
Tel:  0232 293 1090 - 293 11 09
Faks: 0232 293 4044
Web: www.izmirworkshop.org
E-Posta: info@izmirworkshop.org

Şartname, İletişim, Başvuru Formu ve tüm detaylar için tıklayınız
 

P
S
Ç
P
C
C
P
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..