KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Mist 4°C
Partly cloudy 6°C
Clear 4°C
Çarş. Perş. Cuma

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Olava
Hür
Marslı Kız
Plastik-Kullansak mı Kullanmasak mı?
Zaman Düşümü

HAFTANIN KİTABI

Akşam Yıldızı - Bir Göbeklitepe Romanı

“Sana Kervankıran derler
Bana dertli Kerem derler
Yare ikrar veren derler
Niye doğdun sarı yıldız, mavi yıldız

Evler yıkan, beller büken
Kanım döken, Kervankıran”

Dün ve bugün...
  Dijital Vatandaşlık Kısa Film Yarışması

   
  İzmir Üniversiteleri Platformu, ‘Dijital Vatandaşlık' sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlediği karikatür ve kısa film yarışmalarını duyurdu. Karikatür yarışmasına ulusal ve uluslararası çizerler katılabilirken, kısa film yarışmasına ise İzmir Üniversiteleri Platformu'nda (İÜP) yer alan üniversitelerin öğrencileri katılabiliyor.

  “Dijital Vatandaşlık” temalı kısa film yarışmasına ise sadece İzmir Üniversiteleri Platformunda yer alan üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisansüstü kayıtlı öğrencileri katılabiliyor. Tür kısıtlaması olmaksızın maksimum 15 dakikalık en fazla üçer adet filmle katılım gerçekleştirilebiliyor.  Son katılım tarihi 6 Aralık 2019 saat 17.30 olarak belirlenen her iki yarışmanın da sonucu 24-25 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘İzmir Üniversiteleri Platformu Teknoloji Günleri' kapsamında yapılacak ödül töreninde açıklanacak. Yarışmaların birincilerine 10 inch tablet bilgisayar, ikinci ve üçüncülerine ise 7 inch tablet bilgisayar hediye edilecek.

  Yarışmaların teknik koşulları, karikatürlerin hakları ve katılım bilgilerine www.izmiruniversiteleri.com web sitesinden ulaşılabiliyor.  Teknik Şartname

  Yarışma Konusu: Dijital Vatandaşlık: Bağımlı ve Zorba Olma, İnterneti Bilinçli ve Güvenli Kullan.

  “Dijital Vatandaşlık” temalı kısa film yarışması; İzmir Üniversiteleri Platformu (İÜP) platformunda yer alan üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisansüstü kayıtlı öğrencilerinin katılımına açıktır.

  Tür kısıtlaması olmaksızın maksimum 15 dakikalık eserlerle en az Full HD 1920-1080 çözünürlükte görüntü kalitesinde en fazla 3'er adet filmle internet üzerinden www.izmiruniversiteleri.com adresinden form doldurulup yükleme adresi belirtilerek katılım gerçekleştirilebilir.

  Yarışmaya katılan katılımcılar, eserlerinin kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

  Son başvuru tarihi 6 Aralık 2019'dur. Sonuçlar 24-25 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘İzmir Üniversiteleri Platformu Teknoloji Günleri' kapsamında yapılacak ödül töreninde açıklanacaktır

  Yarışmacılar ödüller dışında herhangi bir telif ücreti talep edemezler.

  Filmler içerik olarak dijital vatandaşlık odaklı, dijital bağımlılık, zorbalık, internetin bilinçli ve güvenli kullanımına dikkat çeken bir yapıya sahip olmalıdır.

  Eserler, İzmir Üniversiteleri Platformu üyesi her üniversiteden bir jüri üyesi olarak oluşturulmuş bir ‘seçici kurul' tarafından değerlendirilecektir. Seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları bu yarışmaya katılamaz.

  Ödüller:

  Birincilik Ödülü: 10 inch tablet
  İkincilik Ödülü: 7 inch tablet
  Üçüncülük Ödülü: 7 inch tablet   

  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..