KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Mist 4°C
Partly cloudy 6°C
Clear 4°C
Çarş. Perş. Cuma

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Olava
Hür
Marslı Kız
Plastik-Kullansak mı Kullanmasak mı?
Zaman Düşümü

HAFTANIN KİTABI

Akşam Yıldızı - Bir Göbeklitepe Romanı

“Sana Kervankıran derler
Bana dertli Kerem derler
Yare ikrar veren derler
Niye doğdun sarı yıldız, mavi yıldız

Evler yıkan, beller büken
Kanım döken, Kervankıran”

Dün ve bugün...
  Haydi Çocuklar Sanat Atölyelerine

   

  Haydi Çocuklar Sanat Atölyelerine:
   
  İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunacak. 8 Temmuz - 2 Ağustos tarihleri arasında, Aliağa, Çiğli, Bornova, Selçuk, Gültepe, Altındağ ve Bornova Doğanlar Şapeli Kültür Merkezleri olmak üzere, kentin dört bir yanında yapılacak çalışmalar ile çocuklar hem eğlenecek hem de yaratıcılıklarını geliştirecek. 
  7-12 yaş aralığındaki çocuklar, tiyatro, masal, pantomim, kukla, stop-motion  ve  müzik  olmak üzere altı farklı türde, interaktif etkinlikler ile yaparak ve yaşayarak öğrenecekleri altı farklı atölye ile buluşacaklar. 
  Dört haftalık eğitimin sonunda çocuklar, yaptıkları çalışmaları ve edindikleri becerileri sergileme imkânı da bulacaklar.
   
  Stop-Motion Animasyon Atölyesi: Animasyon yönetmenleri tarafından gerçekleştirilen Stop Motion Animasyon Atölyesinde, çocuklar hayalindeki karakteri yaratıyor, hikâyesini fotoğraflayarak filme dönüştürüyor.
  Kukla Atölyesi: Kukla tiyatrosu oyuncularının rehberliğinde, çocukların hayal ettikleri kuklaları yürütücü eşliğinde yapmasıyla gerçekleşiyor. Çocuklar bu atölye sonucunda kendi yaptıkları kuklaları ile eve dönüyorlar.
  Pantomim Atölyesi: Pantomim sanatçısının yürütücülüğünde atölye çalışması yapılır. Çocuklar bu atölyede beden farkındalığı kazanarak, konuşmadan da sanat yapılacağını keşfederler. Atölye sonunda kısa solo performanslar yaparlar.
  Masal Atölyesi: Masal anlatıcısı eşliğinde atölye çalışması yürütülür. Katılımcı çocuklar her hafta farklı bir masal dinleyerek, anlatılan masalı canlandırmaya çalışırlar. Masal kapısından giren çocuklar ile hikâyeleri tamamlama, yeniden yazma çalışmaları yapılır.
  Tiyatro Atölyesi: Tiyatro oyuncusu eşliğinde atölye çalışması başlar. Drama yöntemleri ile çelişki kavramı üzerine çalışılır. Ardından çocuklarla beraber oluşturulan tiyatro metni çalışılır. Atölye sonucunda bu tiyatro oyunu oynanır.
  Müzik Atölyesi: Müzisyenler ile beraber atölye yürütülür. Atölye müzik temelli çalışmaların bütünüdür. Ritm, dans, beden perküsyonu, orff gibi yöntemler kullanılır. 4 hafta sonunda 5 şarkılık bir koro oluşturulur.

  7 ve 12 yaş aralığındaki çocuklar için uygun olup, kontenjanları sınırlıdır.


  Bilgi ve Kayıt İçin:
  Bornova Kültür Merkezi(İnönü Mahallesi) - 293 39 49
  Bornova Doğanlar Şapeli Kültüre Merkezi - 483 76 20
  Çiğli Kültür merkezi - 293 39 42
  Altındağ Kültür Merkezi - 293 34 88
  Gültepe Kültür Merkezi  - 293 91 23
  Aliağa Kültür Merkezi  - 293 17 97
  Selçuk Kültür Merkezi  - 892 11 12

   
   

  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..