KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
C.tesi Pazar P.tesi

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

O Kadar da Harika Değilsin
İtiraf
Kuyucaklı Yusuf
Stratejist
Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

HAFTANIN KİTABI

Öğretmenim Bir Bakar mısın?

Hangi eğitim sistemi içinde olursa olsun, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği bir an vardır. Bu kitap, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği o anın gücünü anlatmaktadır. O anda öğretmen, öğrencinin gönül kap
5. İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri

 
"Düşünmek" ana temasıyla bu yıl 5. kez düzenlenen İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu'nda iki gün boyunca sürecek.

Özellikle öğretmen ve öğretmen adaylarına yönelik olarak planlanan ilk gün 14 farklı işliğin yanısıra çocuk ve gençlik edebiyatı fuarı gün boyu sürecek. Gün, "Çıtır Çıtır Felsefe" kitaplarının yazarı Brigitte Labbe ile yapılan söyleşi ile sonlanacak.

Aile ve çocukları edebiyatla buluşturmak için düzenlenen ve genel katılıma açık ve ücretsiz olarak gerçekleşen ikinci gün etkinlikleri arasında Brigitte Labbe ve Prof. Dr. Sedat Sever ile söyleşi, Barış Çocuk Senfoni Orkestrası konseri, pandomim gösterisi ve Gençler Öykü ve Şiir Yazma Yarışması'nın ödül töreni yer alıyor.

Etkinlik ve konuklar  hakkında ayrıntılı bilgi almak ve işliklere kayıt olmak için lütfen http://www.ecevcocukvegenclikedebiyati.org sitesini ziyaret ediniz.

İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri (ÇOGED), EÇEV'in 20. kuruluş yılı olan 2015'te kentin kültürel ve eğitsel gündemini zenginleştirmek amacıyla başlattığı projelerden biridir. Çocuklarımızda ve gençlerimizde okuma ve edebiyat hevesi yaratmak, doğru kitap seçebilme yetisini geliştirmek, okuma alışkanlığının önemini benimsetmek, okuyarak yaşamanın sağlayacağı mutluluğun, yaşama sevincinin ipuçlarını çoğaltmak, öğretmenlerimizin taşıdığı mesleki potansiyelin daha da açığa çıkmasına vesile olmak gibi amaçlara düzenlenmektedir.
 

P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..