KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nutuk - Çizgi Roman
Balıkçı ve Oğlu
Bukre Kalp
Emanet Çocuk
Kanatlarım Var Benim

HAFTANIN KİTABI

Camdaki Kız

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor
Ayrılık kavuruyor
Aldatılmaksa hep çok acıtıyor:

Bize çocukluk




4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali

 
Kadın Yönetmenler Derneği'nin bu yıl dördüncüsü düzenleyeceği Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali'nin programı belli oldu. Festival kapsamında 45 yerli, 40 yabancı yapım izleyiciyle buluşacak. Festivalde gösterimlerin yanı sıra paneller, söyleşiler ve atölye etkinliklerinin de yer alacak.

Çevrimiçi gerçekleşecek festival “Süper Kahramanlık” teması ve “Sığamıyoruz” sloganı etrafında şekillenecek. Festivalin ilk gösterimleri Türkiye, İngiltere ve Kosova'da 1 - 7 Mart tarihleri arasında olacak. Türkiye filmlerinden oluşan özel seçki, East Anglia Üniversitesi ve Britanya Türk Kadınları Derneği işbirliğiyle İngiltere'de, Gerçek Derneği işbirliğiyle de Kosova'da gösterilecek.

Orta ve kısa metraj 16 uluslararası filmden oluşan Dünya Sineması seçkisi, 1-7 Mart tarihleri arasında festivalin internet sitesinden çevrimiçi olarak izlenebilecek.

kadinyonetmenlerfestivali.com.tr

26 Nisan - 5 Mayıs 2021 tarihleri arasında Türkiye ve Balkan filmlerinin gösterimi yapılacak. 25 - 30 Haziran 2021'de ise pandemi koşulları göz önünde bulundurularak İzmir'de bir ödül töreni düzenlenmesi planlanıyor.




4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali Uluslararası Programı:


Dünya Sineması - Resmî Gösterim Seçkisi

“Heartstring” - Maryam Razaghi (İran)
“Bear With Me” - Daphna Awadish (Hollanda)
“Paola Makes A Wish” -  Zhannat Alshanova (Kazakistan, İsviçre)
“Jarvik” - Emilie Mannering (Kanada)
“The Fantastic” - Maija Blåfield (Finlandiya)
“Kurban” - Nevra Topçu (Birleşik Krallık-Türkiye)
“Tangle” - Maliheh Gholamzadeh (İran)
“Der Weg Nach Hollywood” - Jelena Bosanac (Almanya)
“White Cloud” - Anja Medved (Slovenya)
“Black And White” - Sandra Gjorgieva (Kuzey Makedonya)
“Lifeline” - Eylem Atakav ve Karoline Pelikan (Birleşik Krallık)
“The Possible Impossibilities” - Zeynep Arısoy (İspanya)
“Twins Are Born, Arter Nine Children” - Lunara Zheenbekova (Kırgızstan)
“Etherality” - Kantarama Gahigiri (İsviçre)
“Ene Mene” - Raphaela Schmid (Avusturya)
“Leakage” - Suzan Iravanian (İran, Çekya)

Balkan Seçkisi Finalistleri / Uzun Metraj Filmler
“Who the Fuck Are You” Marina Radmilac (Sırbistan)
“Son” Ines Tanovic (Bosna Hersek)
“The Trampoline” Katarina Zrinka Matijevic (Hırvatistan)
“A.S. (25)” Milena Grujic(Sırbistan)
“Breasts” Marija Perovic (Karadağ, Hırvatistan, Sırbistan)
“Asymmetry” Maša Neskovic (Sırbistan)
“The Father” Kristina Grozeva & Petar Valchanov (Bulgaristan)
Balkan Seçkisi Finalistleri /Belgesel Filmler
“Little Star Rising” Sladana Lucic (Hırvatistan)
“The Other Side of Everything” Mila Turajlic (Sırbistan, France, Katar)
“Homelands” Jelena Maksimovic (Sırbistan)
“The Infidel” Nejra Latic Hulusic (Bosna Hersek)
“Victoria, 15” Mina Petrovic (Sırbistan)
“A Two Way Mirror” Katarina Zrinka Matijevic (Hırvatistan)
“Occupied Cinema” Senka Domanovic (Sırbistan)

Balkan Seçkisi Finalistleri / Kısa Filmler

“Then comes the evening” Maja Novakovic (Sırbistan, Bosnia)
“Vera” Verica Nedeska Trajkova (Kuzey Makedonya)
“Everything is fine” Ruzica Anja Tadic (Hırvatistan, Sırbistan)
“When I am at home” Ivana Todorovic (Sırbistan)
“The Award” Lidija Mojsovska (Kuzey Makedonya)
“Eggshells” Slava Doytcheva (Bulgaristan)
“Days Lost” Jovana Avramovic (Sırbistan)
“Consuming Contemporary” Ana Aleksovska (Kuzey Makedonya)
“God's Will” Tanja Brzakovic (Sırbistan)
10.“Fighting For Death” Eleonora Veninova (Kuzey Makedonya)




 

P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..