KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Kayıp Ruhlar İmparatorluğu
Gençlik Hatası: Steve Jobs'ın Öteki Kızı Olmak
Veba Geceleri
Öldüm ve Döndüm
Ara Toplam - Yolumu Ararken Öğrendiklerim

HAFTANIN KİTABI

Empedokles'in DostlarıTürkiye'de geniş bir okur kitlesine sahip Amin Maalouf 8 yıl aradan sonra yeni romanı Empedokles'in Dostları'yla okurlarını selamlıyor.

Romanlarıyla olduğu kadar deneme kitaplarıyla da ilgi çeken Maalouf, Empedokles'in
FikrimİZ Ideathon

 
İzmir Havagazı Fabrikası, Gençlik Yerleşkesi ve FikrimİZ önkuluçka merkezi Fikrimİz Ideathon etkinliği 01-02-03 Eylül tarihlerinde 60 gencin katılımı, ilham verici konuşmacılar, eğitimler ve gençlerin ekip çalışması ile fikir maratonunda projelerini jüriye sunacakları 3 günlük bir program ile gerçekleşecektir.

FikrimİZ Ideathon

Ideathon belirli bir konuda yenilikçi fikri olan kişi veya takımların; iş geliştirme, tasarım ve proje yönetim yeteneklerini kullanarak fikirlerini yarıştırdıkları bir fikir maratonudur. Gençlerin İzmir'i bir girişimcilik şehri ve İzmir Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesini de bir girişimcilik ve yaratıcılık merkezi yapmaya dönük fikirlerini yarıştıracağı maraton 01 Eylül akşamı başlayacak, 03 Eylül akşamı, jüriye yapılacak sunumlar ile son bulacak ve ilk 3 ekip ödül kazanacaktır.
1.lik ödülü 10,000 TL,
2.lik ödülü 6,000 TL,
3.lük ödülü ise 4,000 TL. olarak ekiplere dağıtılacak.


FikrimİZ Ideathon'da yarışacak fikirlerin 2 başlıktan birinde geliştirilmesi beklenmektedir:

a. İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi bünyesinde bulunan FikrimİZ'de, girişimcilik, inovasyon ve yaratıcılığın gelişmesi, yeşermesi için kullanımına yönelik fikirler: Nasıl bir mekan ve girişimciliğin önünü açacak programlar hayal ediyorsunuz? Burada neler olursa gelip kullanırsınız ve buradan başarılı girişimler nasıl çıkar? Mekansal kullanım, tasarım, içerik, program ve iş akışlarına dönük fikirlerinizi bekliyoruz.

b. İzmir'in dışarıya beyin göçünün engellenmesi, İzmir'de yetişen parlak beyinlerin şehrimizde kalması ve İzmir'in Türkiye'nin Silikon Vadisi olması için neler yapılabilir? Kentimizi ve ülkemizi ileriye götürecek teknolojik ve inovatif, öncü nitelikte ürün ve hizmetlerin ticarileşerek, uluslararası başarılar elde etmesi, girişimcilik ve startup ekosistemlerinin İzmir eksenine çekilmesi için neler yapılmalı? Burada İzmir genelini, yerel ve uluslararası örneklerle karşılaştıran, dünya çapında bir girişimcilik merkezi oluşturmaya dönük fikirlerinizi bekliyoruz.

Temel kurallar:

- Başvuruların 28 Ağustos saat 24:00'e kadar tamamlanması gereklidir.
- Katılımcılar 18 - 30 yaş aralığında olmalıdır.
- Ekipler en az 4, en fazla 6 kişi olabilir.
- En az 1 kadın üyesi olan ekiplere öncelik tanınacaktır.
- Yarışabilmek için ekip çalışması yapmak ve mümkünse bir prototip ile sunum yapmak gereklidir.
- Bu başvuru sonunda yarışmaya katılımı kabul edilen ekiplerin, 01-02-03 Eylül tarihindeki etkinliğe tam katılım sağlamaları ve jüriye sunum yapmaları beklenmektedir. Ideathon'da paylaşılacak fikirlerin fikri mülkiyet hakları İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait olacaktır.
- Dileyen kişiler, sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek ve sorumluluk kendisinde olmak kaydıyla, çadırda konaklama yapabilirler.
- Etkinlik, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına maksimum dikkat edilerek, açık havada gerçekleşecektir. Gruplar kendileri için ayrılan çalışma alanlarında izole bir şekilde çalışacaklardır.

Organizasyon ve kolaylaştırıcılığı Stage-Co tarafından yapılacak olan FikrimİZ Ideathon süresince düzenlenecek atölyeler ve konusunda uzman mentörler ile çalışma imkanı ile tüm ekipler bu süreçten gelişmiş ve yarışma heyecanını tatmış olarak ayrılacaklar.
İzmir'in geleceğini tasarlayacak fikirlerin yarışacağı FikrimİZ Ideathon'a başvurular  28 Ağustos 2020, gece saat 24:00'e kadar açıktır.

Başvuru için tıklayınız. 

P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..