KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Kayıp Ruhlar İmparatorluğu
Gençlik Hatası: Steve Jobs'ın Öteki Kızı Olmak
Veba Geceleri
Öldüm ve Döndüm
Ara Toplam - Yolumu Ararken Öğrendiklerim

HAFTANIN KİTABI

Empedokles'in DostlarıTürkiye'de geniş bir okur kitlesine sahip Amin Maalouf 8 yıl aradan sonra yeni romanı Empedokles'in Dostları'yla okurlarını selamlıyor.

Romanlarıyla olduğu kadar deneme kitaplarıyla da ilgi çeken Maalouf, Empedokles'in
Dijital Vatandaşlık Kısa Film Yarışması

 
İzmir Üniversiteleri Platformu, ‘Dijital Vatandaşlık' sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlediği karikatür ve kısa film yarışmalarını duyurdu. Karikatür yarışmasına ulusal ve uluslararası çizerler katılabilirken, kısa film yarışmasına ise İzmir Üniversiteleri Platformu'nda (İÜP) yer alan üniversitelerin öğrencileri katılabiliyor.

“Dijital Vatandaşlık” temalı kısa film yarışmasına ise sadece İzmir Üniversiteleri Platformunda yer alan üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisansüstü kayıtlı öğrencileri katılabiliyor. Tür kısıtlaması olmaksızın maksimum 15 dakikalık en fazla üçer adet filmle katılım gerçekleştirilebiliyor.  Son katılım tarihi 6 Aralık 2019 saat 17.30 olarak belirlenen her iki yarışmanın da sonucu 24-25 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘İzmir Üniversiteleri Platformu Teknoloji Günleri' kapsamında yapılacak ödül töreninde açıklanacak. Yarışmaların birincilerine 10 inch tablet bilgisayar, ikinci ve üçüncülerine ise 7 inch tablet bilgisayar hediye edilecek.

Yarışmaların teknik koşulları, karikatürlerin hakları ve katılım bilgilerine www.izmiruniversiteleri.com web sitesinden ulaşılabiliyor.Teknik Şartname

Yarışma Konusu: Dijital Vatandaşlık: Bağımlı ve Zorba Olma, İnterneti Bilinçli ve Güvenli Kullan.

“Dijital Vatandaşlık” temalı kısa film yarışması; İzmir Üniversiteleri Platformu (İÜP) platformunda yer alan üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisansüstü kayıtlı öğrencilerinin katılımına açıktır.

Tür kısıtlaması olmaksızın maksimum 15 dakikalık eserlerle en az Full HD 1920-1080 çözünürlükte görüntü kalitesinde en fazla 3'er adet filmle internet üzerinden www.izmiruniversiteleri.com adresinden form doldurulup yükleme adresi belirtilerek katılım gerçekleştirilebilir.

Yarışmaya katılan katılımcılar, eserlerinin kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

Son başvuru tarihi 6 Aralık 2019'dur. Sonuçlar 24-25 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘İzmir Üniversiteleri Platformu Teknoloji Günleri' kapsamında yapılacak ödül töreninde açıklanacaktır

Yarışmacılar ödüller dışında herhangi bir telif ücreti talep edemezler.

Filmler içerik olarak dijital vatandaşlık odaklı, dijital bağımlılık, zorbalık, internetin bilinçli ve güvenli kullanımına dikkat çeken bir yapıya sahip olmalıdır.

Eserler, İzmir Üniversiteleri Platformu üyesi her üniversiteden bir jüri üyesi olarak oluşturulmuş bir ‘seçici kurul' tarafından değerlendirilecektir. Seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları bu yarışmaya katılamaz.

Ödüller:

Birincilik Ödülü: 10 inch tablet
İkincilik Ödülü: 7 inch tablet
Üçüncülük Ödülü: 7 inch tablet 

P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..