KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Kayıp Ruhlar İmparatorluğu
Gençlik Hatası: Steve Jobs'ın Öteki Kızı Olmak
Veba Geceleri
Öldüm ve Döndüm
Ara Toplam - Yolumu Ararken Öğrendiklerim

HAFTANIN KİTABI

Empedokles'in DostlarıTürkiye'de geniş bir okur kitlesine sahip Amin Maalouf 8 yıl aradan sonra yeni romanı Empedokles'in Dostları'yla okurlarını selamlıyor.

Romanlarıyla olduğu kadar deneme kitaplarıyla da ilgi çeken Maalouf, Empedokles'in
Haydi Çocuklar Sanat Atölyelerine

 

Haydi Çocuklar Sanat Atölyelerine:
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunacak. 8 Temmuz - 2 Ağustos tarihleri arasında, Aliağa, Çiğli, Bornova, Selçuk, Gültepe, Altındağ ve Bornova Doğanlar Şapeli Kültür Merkezleri olmak üzere, kentin dört bir yanında yapılacak çalışmalar ile çocuklar hem eğlenecek hem de yaratıcılıklarını geliştirecek. 
7-12 yaş aralığındaki çocuklar, tiyatro, masal, pantomim, kukla, stop-motion  ve  müzik  olmak üzere altı farklı türde, interaktif etkinlikler ile yaparak ve yaşayarak öğrenecekleri altı farklı atölye ile buluşacaklar. 
Dört haftalık eğitimin sonunda çocuklar, yaptıkları çalışmaları ve edindikleri becerileri sergileme imkânı da bulacaklar.
 
Stop-Motion Animasyon Atölyesi: Animasyon yönetmenleri tarafından gerçekleştirilen Stop Motion Animasyon Atölyesinde, çocuklar hayalindeki karakteri yaratıyor, hikâyesini fotoğraflayarak filme dönüştürüyor.
Kukla Atölyesi: Kukla tiyatrosu oyuncularının rehberliğinde, çocukların hayal ettikleri kuklaları yürütücü eşliğinde yapmasıyla gerçekleşiyor. Çocuklar bu atölye sonucunda kendi yaptıkları kuklaları ile eve dönüyorlar.
Pantomim Atölyesi: Pantomim sanatçısının yürütücülüğünde atölye çalışması yapılır. Çocuklar bu atölyede beden farkındalığı kazanarak, konuşmadan da sanat yapılacağını keşfederler. Atölye sonunda kısa solo performanslar yaparlar.
Masal Atölyesi: Masal anlatıcısı eşliğinde atölye çalışması yürütülür. Katılımcı çocuklar her hafta farklı bir masal dinleyerek, anlatılan masalı canlandırmaya çalışırlar. Masal kapısından giren çocuklar ile hikâyeleri tamamlama, yeniden yazma çalışmaları yapılır.
Tiyatro Atölyesi: Tiyatro oyuncusu eşliğinde atölye çalışması başlar. Drama yöntemleri ile çelişki kavramı üzerine çalışılır. Ardından çocuklarla beraber oluşturulan tiyatro metni çalışılır. Atölye sonucunda bu tiyatro oyunu oynanır.
Müzik Atölyesi: Müzisyenler ile beraber atölye yürütülür. Atölye müzik temelli çalışmaların bütünüdür. Ritm, dans, beden perküsyonu, orff gibi yöntemler kullanılır. 4 hafta sonunda 5 şarkılık bir koro oluşturulur.

7 ve 12 yaş aralığındaki çocuklar için uygun olup, kontenjanları sınırlıdır.


Bilgi ve Kayıt İçin:
Bornova Kültür Merkezi(İnönü Mahallesi) - 293 39 49
Bornova Doğanlar Şapeli Kültüre Merkezi - 483 76 20
Çiğli Kültür merkezi - 293 39 42
Altındağ Kültür Merkezi - 293 34 88
Gültepe Kültür Merkezi  - 293 91 23
Aliağa Kültür Merkezi  - 293 17 97
Selçuk Kültür Merkezi  - 892 11 12

 
 

P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..