KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nunki Zamanı - Mucize Vadisi'nde Bir Gün
Deli Tarla
Virüslerin Gizli Hayatı
Hayal
Hayvanlar Senfonisi

HAFTANIN KİTABI

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler: Türkiye'den 100 Olağanüstü Kadının Masalı


Doktorlar, öğretmenler, mucitler, sporcular, yazarlar, savaş kahramanları, bilim insanları:

Aralarında Müzeyyen Senar, Nene Hatun, Ayşen Gruda, Leylâ Erbil, Ümmiye Koçak, Canan Dağdeviren gibi isimlerin de olduğu, Türkiye
5. İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri

 
"Düşünmek" ana temasıyla bu yıl 5. kez düzenlenen İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu'nda iki gün boyunca sürecek.

Özellikle öğretmen ve öğretmen adaylarına yönelik olarak planlanan ilk gün 14 farklı işliğin yanısıra çocuk ve gençlik edebiyatı fuarı gün boyu sürecek. Gün, "Çıtır Çıtır Felsefe" kitaplarının yazarı Brigitte Labbe ile yapılan söyleşi ile sonlanacak.

Aile ve çocukları edebiyatla buluşturmak için düzenlenen ve genel katılıma açık ve ücretsiz olarak gerçekleşen ikinci gün etkinlikleri arasında Brigitte Labbe ve Prof. Dr. Sedat Sever ile söyleşi, Barış Çocuk Senfoni Orkestrası konseri, pandomim gösterisi ve Gençler Öykü ve Şiir Yazma Yarışması'nın ödül töreni yer alıyor.

Etkinlik ve konuklar  hakkında ayrıntılı bilgi almak ve işliklere kayıt olmak için lütfen http://www.ecevcocukvegenclikedebiyati.org sitesini ziyaret ediniz.

İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri (ÇOGED), EÇEV'in 20. kuruluş yılı olan 2015'te kentin kültürel ve eğitsel gündemini zenginleştirmek amacıyla başlattığı projelerden biridir. Çocuklarımızda ve gençlerimizde okuma ve edebiyat hevesi yaratmak, doğru kitap seçebilme yetisini geliştirmek, okuma alışkanlığının önemini benimsetmek, okuyarak yaşamanın sağlayacağı mutluluğun, yaşama sevincinin ipuçlarını çoğaltmak, öğretmenlerimizin taşıdığı mesleki potansiyelin daha da açığa çıkmasına vesile olmak gibi amaçlara düzenlenmektedir.
 

P
S
Ç
P
C
C
P
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..