KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Mercan Adası - Klasik Eserler Dizisi
Disney Winnie The Pooh ve Tiger - Öykü Sandığım
Uyanış
Gariplikler Diyarı - Bir Orhan Veli Romanı
Küçük Kara Balık

HAFTANIN KİTABI

Gerçek Mucize Kendine İnanmaktır

 Ne mutlu olmak için ne de hayatını değiştirmek için asla geç kalmış sayılmazsın!
Adobe After Effects İle Hareketli G

 
Uygulama yoğunluklu atölyemizde, ilk iki hafta program ve kullanılacak araçların tanıtımına ağırlık verilecek, ardından başlangıçtan orta seviyeye doğru farklı projeler üzerinden animasyon prensipleri ve kullanım teknikleri gösterilecektir.
Atölyenin amacı; atölye süreci sonunda öğrenciye, yaratıcı ve etkili animasyon tasarımı için gerekli bilgiyi ve kabiliyeti kazandırmaktır.

6 haftalık atölyenin içeriği:*Adobe After Effects Program Tanıtımı*Dijital Animasyona Giriş*Animasyon Kompozisyonunda Text Kullanımı*Başlangıç Seviye Animasyon Porjesi Yapımı*Orta Seviye Animasyon Projesi Yapımı 1*Orta Seviye Animasyon Projesi Yapımı 2***Katılımcıların kişisel bilgisayarlarını getirmeleri gerekmektedir.

1. HAFTA*Adobe After Effects Program Tanıtımı
Kısa bir tanışma sürecinden sonra animasyon üretimi yapılacak olan Adobe After Effects programı incelenecektir. Arayüz tanıtımı yapılacak ve başlıca kullanılacak araçlar gösterilecektir. Proje ve kompozsiyon oluşturma, layer mantığı, görsel oluşturma işlemleri tanıtılacaktır. 6 hafta boyunca sürecek dersler içinde sürekli olarak program kısayolları gösterilecektir. Programın mantığı ve işleyişi nedir, bu programda atölye süresince neler yapılacak, hem pratik hem de sözlü şekilde, katılımcılar ile karşılıklı etkileşim içerisinde temel bir atölye gerçekleştirilecektir.

2. HAFTA*Dijital Animasyona Giriş
İlk hafta alınan temel atölye ile birlikte, program içerisinde görsel öğelere, en basit şekilde konum değiştirme, boyutlandırma, opaklık ve döndürme gibi hareketlendirme yöntemleri uygulanacaktır. Keyframe animasyon tekniği nedir, nasıl kullanılır ve avantajları nelerdir, program içinde oluşturulacak basit geometrik şekiller üzerinde işlenecektir. Bu haftadan başlayarak, geri kalan haftalarda devam etmek üzere temel animasyon prensipleri konusuna giriş yapılacaktır.

3. HAFTA*Animasyon Kompozisyonunda Text Kullanımı
Oluşturulacak bir animasyon kompozisyonunda text kullanımı gösterilecektir. Ürettiğimiz animasyon akışının içine bir text nasıl yerleştirilir ve nasıl hareketlendirilir, basit bir animasyon projesi uygulaması üzerinden işlenecektir. Bu derste ayrıca, bundan sonraki projelerde sıkça kullanılacak maskeleme tekniği degösterilecektir. Atölye bitiminde, bu haftadan itibaren katılımcıların atölye dışında da pratik yapabilmesi adına küçük projeler verilecek, bir sonraki hafta proje dosyasına bakılarak neyi, neden ve nasıl yaptığı incelenecektir.

4. HAFTA*Başlangıç Seviye Animasyon Projesi Yapımı
Bu hafta; katılımcılara kendilerine bir animasyon projesi örneği gösterilecek ve bu haftaya kadar öğrenilen araçlar ve teknik ile katılımcılardan bu projeyi baştan üretmeleri istenecektir. Katılımcılar öğelerini kendileri oluşturacak, animasyon hareketlerinin yapısına, hızına ve ritmine kendileri karar vereceklerdir. Katılımcılar projelerini gerçekleştirirken, bir yandan yeni araç tanıtımlarına devam edilecek ve projelerindeki etkiyi artırabilmek adına efekt kullanımına geçilecektir. After Effects'te efekt kullanımı nedir, nerelerde kulllanılır gibi konulara en sık kullanılan efektler üzerinden bir giriş yapılacaktır. Son olarak katılımcılar, animasyon projelerini nasıl birer video görüntüsünedönüştürebilirler, video format seçeneklerı nelerdir, bu konular işlenecektir. Bir sonraki atölyeye kadar pratik yapılmasıiçin katılımcılara proje verilecektir.

5. ve 6. HAFTA*Orta Seviye Animasyon Projesi Yapımı
Bu son iki haftada, bir orta seviye animasyon projesi iki bölüm şeklinde gerçekleştirilecektir. Katılımcılar eğitmen ile birlikte bir animasyon projesine başlayacak, bu süre zarfında yeni araç kullanımları ve yeni efektler öğrenerek, proje akışına uygun bir şekilde kullanmaya çalışacaktır. Katılımcılar diğer projelerde olduğu gibi, projelerindeki çoğu noktada kendi alternatiflerini uygulayacak, son saate kadar bitirmeye çalışacak ve video çıktısı almaları sağlanacaktır. Bir yandan projelerinde zamandan ve yapımdan tasarruf edebilecekleri ekonomik yöntemler gösterilecektir. Son etkinlik sonunda katılımcılar, program hakkında ve animasyon üretebilmek konusunda temel bir bilgiye ve ayrıca kendilerine ait küçük animasyon çalışmalarına sahip olarak atölyeyi sonlandıracaktır.


Bilet Fiyatı
- 1100.00 TL
 

Ağustos'20
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..