KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Mercan Adası - Klasik Eserler Dizisi
Disney Winnie The Pooh ve Tiger - Öykü Sandığım
Uyanış
Gariplikler Diyarı - Bir Orhan Veli Romanı
Küçük Kara Balık

HAFTANIN KİTABI

Dede Korkut Hikayeleri

Nerede övdüğümüz erler,

“Dünya benim!” diyenler?

Ecel aldı, yer gizledi.

Fani dünya kime kaldı?

Farklı coğrafyalarda gezen, gezdiği her yerden izler taşıyan bir kültür atlası...
Şekeronya

Sanatçılar : Şeniz Çimen, Ayşe Özmen, Burak Karaoğlanoğlu, Egehan Öge, Elif İpek, Melisa Özdemir, Fırat Halavut, Mehmet Alp Özkazanç, Mertol Türkbay, Beste Güler Aslan, Başak Narin, Başar Ünal, Barış Yener, Soner Yıldırım, Özlem Ateş Aksungur, Melisa Yenal, Başak
 
Çocuk sanatseverleri opera, bale ve klasik müzik ile tanıştırmak ve sevdirmek; çocukların okuma alışkanlığı kazanmaları amacıyla yazılan Şekeronya'da solistlerin yanı sıra bir grup dansçı ve küçük orkestra da görev almakta. Konusuna gelince;

Şekeronya adında büyülü bir masal ülkesi vardır; ülke pastadan evler, çikolatadan nehirler, şekerlemeler, dondurmalarla süslüdür; konuşan hayvanlar, daha pek çok çocuk orada mutlu yaşamaktadır. Bu ülkede yaşamak ancak kitaplarla olanaklıdır.

Şekeronya'nın haylaz çocuğu Fırıldak evinden kaçar ve eski bir evin bahçesindeki sarmaşıklara dolanır. Bahçeye gelen Zeytin ve Tombiş'ten yardım isteyen Fırıldak, sarmaşıklardan onların yardımıyla kurtulunca önce onlarla dalga geçer fakat hemen ardından aklına bir fikir gelir: Şekeronya'ya bir diğer adı Masal Ülkesi'ne dönmesi bu çocuklar sayesinde olacaktır. Çünkü Şekeronya'ya giriş ancak kitaplar ile mümkündür. Tüm masal kahramanlarının yaşadığı bu yer çocuklar masal okuduğu sürece yaşamaktadır.

Fırıldak Zeytin ve Tombiş'den kitaplarını ister ancak kitaplarını vermek istemeyen Zeytin ve Tombiş'e çok kızar ve başının çaresine bakmak için onların yanından ayrılır. Şekeronya'nın kapısında bekleyen bekçi Karabaş'a kitaplarını gösterip içeri giren Zeytin ve Tombiş ise büyülü bir dünya ile karşılaşırlar. Pastadan evler, çikolatadan nehirler, konuşan hayvanlar ve daha neler neler.

Bir yolunu bulup Şekeronya'ya girmeyi başaran Fırıldak'ı ise bir sürpriz beklemektedir. Tüm Şekeronya halkının heyecanla kutladığı Şenlik günü için hazırlıklar başlamıştır. Şenlik şarkısını öğrenmek isteyen Fırıldak Zeytin ve Tombiş'ten bir kez daha yardım ister. Okuluna gitmediği için okuma yazma da öğrenemeyen Fırıldak şarkı sözlerini okuyamaz. Şenlik şarkısına katılamamak onu çok üzer. Büyücü başta olmak üzere diğer Şekeronya'da yaşayanlar Fırıldak'a okuma yazma öğretmeye karar verirler. Büyük bir mutluluk içinde Fırıldak harfleri öğrenmeye başlar. Bu arada çanlar şenlik için çalmaya başlamıştır. Herkes bu kutlamaya katılırken Fırıldak da hem yeniden Şekeronya'da olmanın hem de sonunda okuma yazma öğrenecek olmanın sevinicini yaşar.


Libretto:
Nazlı Zeynep Ergüven
Orkestra Şefi Ve Müzik Sorumlusu:
Ahmet K. Kahyaoğlu
Rejisör:
Barış Meydan
Dekor Tasarımı:
Tayfun Çebi
Kostüm Tasarımı:
Sevtaç Demirer Ulaş
Işık Tasarımı:
Sedat Özen
Koreografi:
Murat Ersoyluoğlu


Bilet Fiyatları:

Tam Bilet Fiyatı: 12 TL
Balkon: 12 TL
Salon Loca: 50 TL
Balkon Loca: 35 TL

Bilet satış noktaları : www.biletinial.com

P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..