KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Güneşli 20°C
Güneşli 20°C
Güneşli 20°C
Çarş. Perş. Cuma

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

İyi Uykular Pollyanna
Aluşta'dan Esen Yeller-Bir Kırım Türküsü
Gölgenin Gölgesi
Kral Lear
Doktor Moreau'nun Adası

HAFTANIN KİTABI

Talebe

Tara Westover'ın bir doğum belgesi olmadı. Okul kaydı yoktu çünkü hayatında hiçbir sınıfa ayak basmamıştı. Tıbbi dosyası yoktu çünkü babası tıp biliminden ziyade kıyamete inanıyordu.

Çocukluğunda Mormon babasının bağnazlığa, erkek kar


  Şekeronya

  Sanatçılar :
   
  Şekeronya'nın haylaz çocuğu Fırıldak evinden kaçar ve eski bir evin bahçesindeki sarmaşıklara dolanır. Bahçeye gelen Zeytin ve Tombiş'ten yardım isteyen Fırıldak, sarmaşıklardan onların yardımıyla kurtulunca önce onlarla dalga geçer fakat hemen ardından aklın bir fikir gelir: Şekeronya'ya bir diğer adı Masal Ülkesi'ne dönmesi bu çocuklar sayesinde olacaktır. Çünkü Şekeronya'ya giriş ancak kitaplar ile mümkündür. Tüm masal kahramanlarının yaşadığı bu yer çocuklar masal okuduğu sürece yaşamaktadır.

  Fırıldak Zeytin ve Tombiş'den kitaplarını ister ancak kitaplarını vermek istemeyen Zeytin ve Tombiş'e çok kızar ve başının çaresine bakmak için onların yanından ayrılır. Şekeronya'nın kapısında bekleyen bekçi Karabaş'a kitaplarını gösterip içeri giren Zeytin ve Tombiş ise büyülü bir dünya ile karşılaşırlar. Pastadan evler, çikolatadan nehirler, konuşan hayvanlar ve daha neler neler.

  Bir yolunu bulup Şekeronya'ya girmeyi başaran Fırıldak'ı ise bir sürpriz beklemektedir. Tüm Şekeronya halkının heyecanla kutladığı Şenlik günü için hazırlıklar başlamıştır. Şenlik şarkısını öğrenmek isteyen Fırıldak Zeytin ve Tombiş'ten bir kez daha yardım ister. Okuluna gitmediği için okuma yazma da öğrenemeyen Fırıldak şarkı sözlerini okuyamaz. Şenlik şarkısına katılamamak onu çok üzer. Büyücü başta olmak üzere diğer Şekeronya'da yaşayanlar Fırıldak'a okuma yazma öğretmeye karar verirler. Büyük bir mutluluk içinde Fırıldak harfleri öğrenmeye başlar. Bu arada çanlar şenlik için çalmaya başlamıştır. Herkes bu kutlamaya katılırken Fırıldak da hem yeniden Şekeronya'da olmanın hem de sonunda okuma yazma öğrenecek olmanın sevinicini yaşar.


  Libretto:
  Nazlı Zeynep Ergüven
  Orkestra Şefi Ve Müzik Sorumlusu:
  Ahmet K. Kahyaoğlu
  Rejisör:
  Barış Meydan
  Dekor Tasarımı:
  Tayfun Çebi
  Kostüm Tasarımı:
  Sevtaç Demirer Ulaş
  Işık Tasarımı:
  Sedat Özen
  Koreografi:
  Murat Ersoyluoğlu


  Bilet Fiyatları

  1. Kategori  50.00 TL
  2. Kategori  40.00 TL
  3. Kategori  30.00 TL
  Balkon  25.00 TL

  Bilet satış noktaları : www.biletiva.com

  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..