KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nutuk - Çizgi Roman
Balıkçı ve Oğlu
Bukre Kalp
Emanet Çocuk
Kanatlarım Var Benim

HAFTANIN KİTABI

Camdaki Kız

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor
Ayrılık kavuruyor
Aldatılmaksa hep çok acıtıyor:

Bize çocukluk


  2. Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi

  Tür: Fuar
  Konu :
  Tarih Aralığı:  17.10.2019-19.10.2019

   
  Fuar Detayları: Uluslararasi İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi 17 - 19 Ekim 2019 Gaziemir Fuar Alanı'nda.

  Bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi 17 Ekim'de kapılarını açıyor. Birbirinden ilginç 18 atölye çalışmasının yer alacağı uluslararası fuarda, yoga ve güzelleşme tüyoları, ünlülerle sohbetler, sağlıklı yiyecek ve içecek yapımı, zumba gibi birbirinden renkli etkinliklerle sağlıklı yaş almanın formülleri anlatılacak. Fuarın bu seneki sanatçı konukları ise Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Selda Alkor ve usta tiyatrocu Genco Erkal olacak.

  Fuarda birbirinden eğlenceli ve renkli 18 atölye çalışması olacak. Bu atölyelere 7'den 70'e dileyen herkes katılabilecek. Psikodrama, ebru, yoga, thai-chi, chi-gong, keyifli egzersizler, keyifli lezzetler, sağlıklı içecekler, halk oyunları, yaşlılarda denge, zumba gold, lindy hop dansı, yaratıcı drama, torunumla el ele, kuşaklar arası iletişim atölyelerden bazıları.  Ana Tema:
  Keyifli ve sağlıklı yaş alma.

  Amaç:
  Dünya'da ve Türkiye'de giderek ve hızla artan yaşlılık oranı, yaşlanma hızı ve ömür uzunluğu;  sosyal yaşamı düzenleyen en önemli kurumlardan olan yerel yönetimleri de yakından ilgilendirmektedir. TÜİK'ten alınan verilere dayanarak, yaşlı nüfus (65 ve daha yukarı yaş) 2015 yılında 6 milyon 495 bin 239 kişidir. Yaşlı nüfusun toplam nüfus içindeki oranı 2014 yılında %8 iken 2015 yılında %8,2'ye yükselmiştir. Türkiye en yüksek yaşlı nüfus oranına sahip 167 ülke arasında 66. sırada yer almaktadır.

  Yerel yönetimler bağlamında yaş alan vatandaşlarımızın sağlık standartları ile birlikte yaşam kalitelerinin de arttırılması, aktif bir yaşlanma süreci yaşamaları bizim için son derece önemlidir.

  Bu amaç doğrultusunda, bilim insanları, hizmet alıcıları, hizmet alıcının yakınları, hizmet sunucuları, karar vericiler, sivil toplum kuruluşları ve bu başlıklarda dünyadan diğer aktörlerin bir araya geleceği Uluslararası İzmir Keyifli Yaş alma Fuarı ve Kongresi düzenlenmiştir. Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi hem Akademik hem pratik yönüyle yaşlıların, yaşlananların ve kırılgan yaşlılara hizmet verenler ile aile yakınlarının buluşturulacağı, ülkemizdeki ilk etkinliktir.

  Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi ile akademik ve uygulamaya yönelik olarak, yaş alan vatandaşlarımız ve aile bireyleriyle hizmet sunucuların buluşturulması; ilgililer arasında tanışma, fikir alışverişi ve işbirliği ortamının geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

  Hedefler:
  Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan yaş alma konusuna dikkat çekmek ve keyifli yaş almaya yönelik öneriler üretmek,

  Yaş almayı biyolojik, psikolojik,sosyal ve kültürel boyutlarıyla irdelemek,

  Yaşlanma konusunda toplumsal algı ve genel kabul görmüş yaklaşımları sorgulayarak, keyifli yaş almak için Türk toplumuna özgü stratejiler önerebilmek,

  Yaş alan bireyleri alanda politika belirleyen ve hizmet sunumunda görev alan bürokratlar, akademisyenler, STK temsilcileri, kanaat önderleri, karar vericiler, hizmet sunucular, ürün geliştiren ve sunanlar, mahalli idareler gibi farklı alanlardaki ilgilerle bir araya getirerek keyili yaş almaya yönelik hedefller geliştirebilmek,

  Yaş alma ile ilgili yerel, ulusal ya da uluslararası hizmet veren kişi ve kuruluşların stantlarının yanı sıra, alanında uzman akademisyenler ve başarılarıyla topluma mal olmuş ünlülerle yaş alma üzerine interaktif sunumlar, söyleşiler ve atölyeler gerçekleştirmek,

  Yaş alma konusunda çalışan firma yetkilileriyle yaş alan toplumların ihtiyaçlarını tartışabilmek, talep ve beklentileri karşılamaya yönelik yenilikçi tasarım ve ürünleri belirlemek, mevcut tasarımları tanıtabilecekleri fırsat ortamı yaratmak.

  Hedef Kitle:
  Tüm yaş grupları olarak belirlenmiştir.


  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  27
  28
  29
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..