KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nutuk - Çizgi Roman
Balıkçı ve Oğlu
Bukre Kalp
Emanet Çocuk
Kanatlarım Var Benim

HAFTANIN KİTABI

Camdaki Kız

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor
Ayrılık kavuruyor
Aldatılmaksa hep çok acıtıyor:

Bize çocukluk
Konstrütk Taşeron Sanat İnsiyatifi

Tür : Belirtilmemiş
Sanatçılar : Eda Çekil, Şahin Domin, Ahmet Elhan, Gizem Kahya İyem, Osman Nuri İyem, Emin Turan
 
Ayrıntılar : Taşeron Sanat İnisiyatifi'nin İzmir'de gerçekleştireceği ilk sergisi “Konstrükt”, 25 Aralık, Çarşamba günü Kovan Yaratıcı Deneyim Merkezi'nde açılıyor.

“Konstrükt, bir oluşum hikayesi; insanın sancılarının, yarattıklarının ve kendini merkezine koyduğu dünyanın yeniden her gün oluşumunun.”

Trio Konser: 18:30

TAŞERON, Şahin Domin ve Osman Nuri İyem tarafından başlatılan bağımsız bir sanatçı inisiyatifidir. Yer ve yön bulma çabasında ortak söylemleri olan, alanında etkin ve genç sanatçıları bir araya getirir. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası platformlarda tanınmış usta sanatçıların da onlara destek olmasından, yol göstermesinden mutluluk duyar. Sanatın tek branşı üzerinden değil, her sanatçının kendini ifade etmeyi seçtiği alan üzerinden üretimi destekler; bir araya gelen farklı sanatçıların üretimlerinden disiplinler arası projeler doğar. TAŞERON'un projeleri, içinde bulunduğu coğrafyanın ve dünyanın sorunlarını dert edinen, sanatsal üretiminde evrensel estetik kaygılardan vazgeçmeyen, kendi coğrafyasının kültürel ve estetik birikimiyle harmanlayarak sunan herkese açıktır.

KOVAN, Kemeraltı Tarihi Piyaleoğlu Han'ında gürültüden uzak bir yaratıcı deneyim merkezidir. Sanatla iç içe olmak isteyen herkes için düşünme, buluşma, yaratma ve paylaşma alanı olarak düzenlenmiştir. Amacı, sanatçılar için yeni bir sergileme alanı yaratarak sanatın ulaşılabilirliğini arttırmaktır. Plastik sanatlar başta olmak üzere tüm kültürel disiplinlere ve katılımlı projelere açıktır. Galeri koleksiyonundan ulaşılabilir sanat eserleri sunmanın yanı sıra kısa süreli atölyelerden uzun eğitimlere kadar farklı yaş gruplarına hitap eden programıyla İzmir'in kültür sanat dokusunu zenginleştirmeyi hedeflemektedir. Alt katı farklı disiplinlerde üreten sanatçı ve insiyatiflere açık bir sanat galerisi, üst katı ise 20 kişilik kapasitesi ve projeksiyon sistemiyle atölye ve eğitim düzenlemek isteyen kişi ve kurumlara hizmet vermektedir.

P
S
Ç
P
C
C
P
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..