KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Çarş. Perş. Cuma

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Sessizliğin Yanıtı
Ölüm Sanrısı
Ebediyen
Seni Öyle Çok İstedim Ki...Bir Evlat Edinme Hikayesi
Kral Şakir-Dürümler Karışık!

HAFTANIN KİTABI

Mermi Tren

“Dünya üzerinde yaşayan her insanın kendi kötü hatıraları ve acıları vardır. Bu acılar bazen bedenimizde, bazen de ruhumuzda bazı izler bırakırlar. Benim işim, bu yaraların fiziksel olanlarını iyileştirmek. Ben ruhunuz için bir şey yapamam. Yaş
Sır Kapısı

Tür : Resim Heykel Sergisi
Sanatçılar :
 
Ayrıntılar : Sanata yön veren ustalar İzmir' de Sır Kapılarını aralıyor.

Somut ve yaşanmış öykülerin ve sır' ların, sanatçıların eserlerinde görsel kavramlara dönüştüğü sergi:

Soyut, ya da figür, Resim ya da heykel öylesi bir ayrımın peşinde değil, yeri geldiğinde anlatımı nasıl bir gereklilik gösteriyorsa, ama mutlak olan ayrıntılarda boğulmadan, yalınlığın gücünü, vuruculuğunu yeğleyen bir sanat anlayışıyla:

Uluslararası Sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek ve ülkemizin de ünlü sanatçıların yer aldığı proje sergileme kavramının gelişmesiyle birlikte disiplinler arası birliktelik artmış ve çok katmanlı iletişim kurmak amacıyla mekânın kendisi de tasarıma dahil edilmiştir.

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşecek bu proje, 16 Ocak - 16 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olup 50 sanatçının 100 eseri sergileneceği, sanat dünyasına ismini altın kalemlerle yazmış katılımcıların yer alacağı etkinlikte canlı performanslar ve Müzeyyen Senar'ın yaşamını konu alan Sanatçımız Fırat Neziroğlu'nun yönetmenliğini yapacağı ‘'Müzeyyen'' modern dans adımlarıyla etkinliğin bir parçası oluyor.

Sergiye eserleri ile katılan sanatçılar:


Agop Egoyan, Ayfer Uz, Ayhan Çetin, Ayhan Erdem, Bedri Karayağmurlar, Bülent Salderay, Burçin Erdi, Cem Sağbil, Cees The Wılde, Cenk Mısırlıoğlu, Çigdem Erbil, Demet Dayı, Devrim Erbil, Ergin İnan, Erol Özden Ezgi Yüksel, Fırat Neziroğlu, Fahri Sumer, Gülten İmamoğlu, Harun Acı, Hayriye Sır, Isabella Cordes, İjlal Marmarisli, İlhan Dündar, Korkut Uluğ, Latife Akın, Lyuba Losıfcheva, Nihal Cihaner, Nuri Aslan, Renk Erbil, Remzi İren, Reyhan Abacıoğlu, Reyhan Uludağ, Salvo Marıaruta, Sara Sheıkhı, Sema Barlas, Serpil Akdağlı, Süreyya Oskay, Şenol Tilki, Tolga Boztoprak,Tijen Ademoğlu, Tülay Çelikel, Umur Türker, Varol Topaç, Yasemin Aslan Bakiri, Yıldanur Ketenci, Yılmaz Çıracıoğlu, Zeki Serbest, Zehra Sengir, Ziyad Sultanov

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşecek serginin projesi ve Küratörü Özer Ulukaya

Kareografi:
Fırat Neziroğlu
Sahneye Koyan: Başak KolcuerHaziran'19
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..