KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Perş. Cuma C.tesi

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

O Kadar da Harika Değilsin
İtiraf
Kuyucaklı Yusuf
Stratejist
Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

HAFTANIN KİTABI

Öğretmenim Bir Bakar mısın?

Hangi eğitim sistemi içinde olursa olsun, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği bir an vardır. Bu kitap, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği o anın gücünü anlatmaktadır. O anda öğretmen, öğrencinin gönül kap
Şebnem Çamdalı ''Öbür Dağ'' Naif Resim Sergisi

Tür : Resim Sergisi
Sanatçılar : Şebnem Çamdalı
 
Ayrıntılar : “Uzun yıllardır ruhumun artan ve gelişen arzusu ile resim yapıyorum. Yaşamın ve sanatın sırlarına doğa eklendi:Doğada gördüğüm çizgi, renk ve ahengi tuvale dökme heyecanını yaşıyorum. Böyle yaratılmış olmanın verdiğini naif bir ilham esintisiyle. Yaşamı ve sanatı anlama çabası ile geçen yıllarda doğanın eşsiz ve farklı yönlerini görmeye başladım. Gördüklerim once renklerdi, sonra ahenkli çizgileri ve döngüleri keşfettim. Yaşamdaki asıl büyük öğretmen olan doğayı izlemek, ondan beslenmek ve özümsemek başlıca yaşam kaynağım oldu. Mutlu resimler yapmayı seviyorum kendim ve sizler adına:”


Biyografi
Resim yapmaya 1985 yılında İzmir Resim Heykel Müzesi'ndeki desen kursu ile başladı. Türk Naif ustası Fahir Aksoy'un Köken Sanat Evi'ndeki atölye grubunda ilk naif eserlerini üretti. Daha sonra İzmir Olgunlaşma Enstitüsü Yağlı boya bölümüne devam edip sertifika adı. Bireysel çalışmalarına uzun yıllar İzmir Çatalkaya Dağı'nda ikamet ettiği evindeki atölyesinde devam etti. Doğanın kucağında yaşadığı güzel fakat zahmetli deneyimler Çamdalı'nın resimlerindeki özgün tarzın temellerini attı. Çamdalı halen, ailesi ile beraber İzmir Kavacık Dağ Köyünde'ki çiftliğinde yasamakta, tarımla uğraşmakta ve resim çalışmalarını buradaki atölyesinde sürdürmektedir.


1985 yılından bu yana yaşamakta olduğu Kavacık Dağ Köyünde çalışmalarını sürdüren sanatçının “Öbür Dağ” adlı naif resim sergisi, Dilek Tunalı'nın yönetmenliğini yaptığı, Şebnem Çamdalı'nın sanat hayatının anlatıldığı “Öbür Dağ” ve “Naif” adlı belgesel film gösterimi ile birlikte 15-31 Mayıs 2018 tarihleri arasında Galeri A'da izleyiciye sunulacaktır.

P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..