KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Cuma C.tesi Pazar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

O Kadar da Harika Değilsin
İtiraf
Kuyucaklı Yusuf
Stratejist
Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

HAFTANIN KİTABI

Öğretmenim Bir Bakar mısın?

Hangi eğitim sistemi içinde olursa olsun, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği bir an vardır. Bu kitap, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği o anın gücünü anlatmaktadır. O anda öğretmen, öğrencinin gönül kap
Hayri Esmer -Bosluk ve Sınır- Resim Sergisi

Tür : Resim Sergisi
Sanatçılar : Hayri Esmer
 
Ayrıntılar : Hayri Esmer -Bosluk ve Sınır- Resim Sergisi 12 Ocak - 23 Mart 2018 tarihleri arasında Kazım Türker Sanat Galerisi'nde.

Küratör:
Prof. Mümtaz Sağlam

Hayri Esmer

İlk ve orta öğrenimini Diyarbakır Çermik'te tamamladı. 1987 yılında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Resim-iş Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından, Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakül­tesi'nde, plastik sanatlarda ve günümüzde şiddet olgusunu inceleyen, bu konudaki sanatsal uygulamaları içeren Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik tezlerini hazırladı. Bu konudaki çalışmalarını yurtiçinde ve yurt dışında sergiledi.

1999-2002 Yılları arasında UNESCO AIAP Türkiye Ulusal Komitesi, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Ankara Şubesi Yönetim Ku­rulu üyeliği yaptı. 1999-2001 Yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü'nde çalıştı. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Baskı Sanatları bölümünde göreve başladı. Aynı üniversitede Sanatbilimi Anabilim Dalı Başkanlığı, Baskı Sanatları Bölüm Başkanlığı ve Çağdaş Sanatlar Müzesi Müdürlüğü görevlerinde bulundu. ‘Anadolu Sanat' dergisinde Yayın Kurulu Üyeliği ve editörlük yaptı. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü'nde ‘Sanat ve Tasarım' dergisini hazırlama çalışmalarını sürdürdü. 2003 yılında Doçent, 2008 Yılında Profesör oldu. Dergi ve gazetelerde yazı, eleştiri ve incelemeleri yayınlandı. Bugüne kadar üçü yurtdışında olmak üzere15 kişisel sergi açtı Ulusal ve Uluslararası yarışmalarında eserleri, 9 ödüle değer bulundu. Çeşitli Müze ve Koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, yurtiçi ve yurtdışında bienal, trienal, sergi vb. etkinliklere katıldı.

Sanatçı, yaşamını Eskişehir'de sürdürmekte; Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Baskı Sanatları Tarihi, Çağdaş Sanat, Deneysel Baskıresim, Gravür ve Çukur Baskı Teknikleri vb. dersleri vermektedir. Esmer, ağırlıklı olarak çağdaş sanat ve baskıresim alanlarında, kuramsal ve sanatsal uygulamalar yapmaktadır.
P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..