KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Kayıp Ruhlar İmparatorluğu
Gençlik Hatası: Steve Jobs'ın Öteki Kızı Olmak
Veba Geceleri
Öldüm ve Döndüm
Ara Toplam - Yolumu Ararken Öğrendiklerim

HAFTANIN KİTABI

Empedokles'in DostlarıTürkiye'de geniş bir okur kitlesine sahip Amin Maalouf 8 yıl aradan sonra yeni romanı Empedokles'in Dostları'yla okurlarını selamlıyor.

Romanlarıyla olduğu kadar deneme kitaplarıyla da ilgi çeken Maalouf, Empedokles'in
TECHNE Sergisi - "Dijital İle Dönüşen Resim Sanatı"

Tür : Resim Sergisi
Sanatçılar :
 
Ayrıntılar :

Sıradışı bir sergiye hazır mısınız?

TECHNÊ: Dijital ile Dönüşen Resim Sanatını Deneyimleyin! Gizem Renklidağ'ın analog ve dijital teknikleri bir arada kullanarak resim sanatını bambaşka deneyimlere açtığı Technê Sergisi, 15 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde...

Gizem Renklidağ'ın yıllar içinde kendi kendine geliştirdiği "FISPIS" tekniği ile yaptığı resimler, dijital teknikler ile bambaşka formlara dönüşüyor.  Technê, sizi tuvallerin teknoloji ile dönüşüp dijitalleştiği, hareketlendiği, sese ve müziğe dönüştüğü benzersiz bir deneyime davet ediyor. Technê Sergisi, alışılmışın dışında çok katmanlı bir sanat deneyimi yaşamak isteyenleri, interaktif, hareketli ve eğlenceli dünyalara götürüyor.
 
2017'de ilk kez sanat severlerle İstanbul'da buluşan Technê, dijital sanatçıların kolektif üretimleriyle süreç içinde ve gelişerek büyüyor. Tuval resimlerine bambaşka formlar ve boyutlar kazandıran sanatçılar, resim sanatını dijital tekniklerle dönüştürerek birçok farklı performans ve deneyim tasarlıyor.  Ahmet Said Kaplan, Can Büyükberber, Deniz Kader, Hakan Hısım & Batuhan Güven, Hakan Yılmaz, Lara Kamhi,  Mehmet Kızılay resim üzerine projeksiyon mapping ile algı sınırlarını zorlarken, Ha:ar karışık multimedia tekniği, Ender Diril foto-manipülasyon, Merve Özgören plastik sanat enstalasyonu, Ozan Türkkan yapay zeka kullanarak ürettiği animasyon , Süleyman Yılmaz interaktif yerleştirmesi aracılığı ile sanat severleri olağanüstü bir sergi deneyimlemeye davet ediyor.
 
Technê Sergisi, Türkiye'nin önde gelen dijital sanat stüdyolarından DECOL prodüktörlüğü, Gizem Renklidağ ve N. Cihan Çankaya'nın eş-küratörlüğünde başladığı İstanbul yolculuğuna İzmir'de devam ediyor.  
 
Sergi, İzmir Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu'nun almış olduğu koronavirüs önlemleri çerçevesinde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak her galeride aynı anda 20 kişi kapasiteyle 16 Nisan - 14 Mayıs tarihleri arasında Hafta İçi : 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.
Saatleri : 16 Nisan - 14 Mayıs 2021 / 10.00 - 17.00

P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..