KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nutuk - Çizgi Roman
Balıkçı ve Oğlu
Bukre Kalp
Emanet Çocuk
Kanatlarım Var Benim

HAFTANIN KİTABI

Camdaki Kız

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor
Ayrılık kavuruyor
Aldatılmaksa hep çok acıtıyor:

Bize çocukluk


  Ateş ve Su / Yaşam ve Ölüm Simgesi Sakura

  Tür : Resim Sergisi
  Sanatçılar : Murat Balanlı, Ezgi Gökçe
   
  Ayrıntılar : İzmir'de yaşana sel felaketi nedeniyle 4 Şubat Perşembe günü açılışı yapılacak olan Ateş ve Su / Yaşam ve Ölüm Simgesi Sakura sergisi 8 Şubat Pazartesi gününe ertelenmiştir.


  Murat Balanlı

  1964 yılında Malatya'da doğdu. 1988 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra İç Hastalıkları Uzmanlık Eğitimini 1994 yılında Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamlamıştır. 2012'de ise Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında Yüksek Lisansını elde etmiştir. Meslek hayatına 1996 yılında Tokat'taki Niksar Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği'nde başlayan Dr. Balanlı, 2003-2008 yılları arasında Kayseri İbn-i Sina Tıp Merkezlerinde Başhekim olarak çalışmıştır. Akabinde yürütmüş olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir Sağlık İşleri Bölge Müdürlüğü'nün yanı sıra, SGK Yönetim Kurulu Üyesi (2012-2015) ve SB Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hastane Yöneticisi olarak (2015-2018) görev almıştır. Romanya'da Nöroanatomi, Nöroelektrofizyoloji ve Biyofeedback konusunda eğitimini sertifikalandırmasının yanında, Rusya'da da Biyorezonans Tıbbı ve uygulamaları konusunda eğitim almış olup, çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Hâlihazırda, İzmir'de kendi adını taşıyan geleneksel ve holistik tıp yöntemlerini uyguladığı Murat Balanlı Sağlıklı Yaşam Kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

  Ateş ve Su
  Birçok kültür, felsefe veya ezoterik bilgiler dört elementi sistemlerine dahil etmişler ve tümüne ”Yaşamsal Enerji” demeyi uygun görmüşler.
  Ateş; enerjik, kendine güvenen, hızlı, maceracı, lider, sabırsız, baskın, cesur, hevesli, kolay risk alan, ısrarcı, inatçı, agresif, iddialı olmayı anlatırken,  Su; duyarlı, hassas, sezgisel, fedakar, romantik, hayalci,  uyumlu, duygusal, yaratıcı, etkiye açık olmayı anlatmaktadır.
  Ezgi Gökçe
  1991 Eskişehir -Türkiye doğumluyum. Küçüklüğümden beri resime olan ilgim ve yeteneğim ilk okulda fark edildikten sonra aileminde desteğiyle sanat ile ilgili eğitim aldım. Lise öğrenimimi Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünde tamamladım. Lise öğrenimim boyunca birçok karma sergiye katıldım. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin İç Mimarlık bölümüne öğrenci olmaya hak kazandım. 2014 yılında bölümü başarıyla bitirerek mezun oldum.
  Üniversite'den mezun olduktan sonra İç Mimarlık ve Tasarım alanında kendimi geliştirmek adına gerçekleştirmek istediğim Hayallerim ve İsteklerim doğrultusunda YUHAY MİMARLIK ve EVİM ŞAHANE Tv. Programın da İç Mimar olarak işe başladım ve İstanbul'a taşıdım. 01.05.2015 yılında kendi ofisimi ve ekibi kurmak üzere, ortaklı olarak Ankara şehrine  Studio Garage mimarlığı kurdum tasarımlara her mekanın bir hikayesi olduğuna inanarak önce hikayesini yazıp, yaşayıp sonra projeyi ortaya çıkardım. Burada yurt içi ve yurt dışına ticari  ve hizmet mekanları, hastane tasarımları, konut ve villa tasarımları, otel iç mekan tasarımları gibi bir çok farklı sektörde tasarım ve uygulamalar yaptık .
  2017 yılında işime daha fazla değer katma amacıyla ortaklıktan ayrıldım ve kendi şirketimi LONA FABRIC AND MORE olarak kurdum. 2017 yılından bu yana bir çok projenin tasarım, uygulama ve şantiye koordinatörlüğünü yapmakta tasarımlarımı hayata geçirmekteyim.

  Yaşam ve Ölüm Simgesi Sakura

  Sakura, yaşam ve ölümü simgeler. Çiçekleri ağır ağır açar ama çok çabuk dökülür. Hem hayatın başlangıcı yani baharı müjdeler, hem de kaçılınılmaz sonunu simgeler. Japonya‘da baharın müjdecisi olmasına rağmen, daha solmadan en güzel halindeyken dallarından düşmesi sebebiyle edebiyatta ölüm ile yaşamın birlikteliğini ifade eder.
  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..