KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Var mısın? - Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler
Eski Dünya Seyahatnamesi
Bir Narsisin Gölgesinde On İki Ay
Engel - Bir Emir Timur Hikayesi
Sevmek Yetmez - Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça

HAFTANIN KİTABI

Hayal

Ayşe Kulin, Dönüş'ün ardından yeni kitabı Hayal'de 1983'ten bu yana yaşamında yer alan renkli olaylara ve ilginç anekdotlara yer veriyor. Bu kitapta yazarlık hayaliyle başlayan bir yaşamın günümüze uzanan renkli görüntüleri yer alıyor. Özgün çizimler
Akdeniz Kent Portreleri - Ah Kardeşim! Selanik-İzmir Sergisi ve Paneli

Tür : Belirtilmemiş
Sanatçılar :
 
Ayrıntılar :
İzmir Akdeniz Akademisi'nin, 2016 yılında Selanik ve İzmir üzerine gerçekleştirdiği uluslararası bir çalıştayla başlattığı, ‘Akdeniz Kent Portreleri Projesi' bu iki tarihi liman kentinin ilişkilerini ele alan bir araştırma sergisi ve panelle devam ediyor.
 
Bu kapsamda hazırlanan sergi 4 Ekim-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Tarihi Havagazı Fabrikası Sergi Galerisi'nde gezilebilir.
 
Ah Kardeşim! Selanik-İzmir Sergisi ve Paneli
 
İzmir Akdeniz Akademisi'nin, 2016 yılında Selanik ve İzmir üzerine gerçekleştirdiği uluslararası bir çalıştayla başlattığı, ‘Akdeniz Kent Portreleri Projesi' bu iki tarihi liman kentinin ilişkilerini ele alan bir araştırma sergisi ve panelle devam ediyor.
 
Ah Kardeşim 1880-1912 Bölgesel Merkezler, Küresel Liman Kentleri başlıklı sergi, Doğu Akdeniz'in bu iki önemli liman kentini hem kendilerine özgü yönleriyle hem de karşılaştırmalı olarak ele alıyor. Küratörlüğünü Dr. Dilek Akyalçın Kaya'nın yaptığı sergi, Sanayi Devrimi sonrasında yaşanan sürecin, bu kentlerin ve toplumların dokusunda yarattığı etkilerin izlerini sürmemizi sağlıyor. Bugün ‘kardeş' olarak görülen bu iki kentin, geçmişteki ilişkilerine de bakma olanağı bulacağımız sergi, 4 Ekim-30 Kasım 2019 tarihlerinde Tarihi Havagazı Fabrikası Sergi Galerisi'nde gezilebilir. Bu serginin, 2020 yılında Selanik'te de açılması planlanıyor.
 
Bu sergi kapsamında 2 Kasım Cumartesi günü, Tarihi Havagazı Fabrikası'nda saat 14.00'te, moderatörlüğünü Dr. Dilek Akyalçın Kaya'nın yapacağı, Prof. Dr. Vassilis Colonas [Thessaly Üniversitesi], Dr. Öğretim Üyesi Erkan Serçe [Dokuz Eylül Üniversitesi] ve Yiannis Epaminondas'ın [Yunanistan Ulusal Bankası Kültür Vakfı Direktörü, MIET] bildiri sunacakları bir panel de düzenlenecek. Panelde, aynı süreci birbirleriyle ilişki içinde yaşayan bu iki liman kentinin çalkantılı ve heyecan verici tarihlerine tanıklık edeceğiz.
 
 Panel Programı
2 Kasım 2019 Cumartesi Saat: 14.00

Açılış Konuşmaları


Konstantinos Zervas  [Selanik Belediye Başkanı] teyid edilecek

Mustafa Tunç Soyer  [İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı]

Moderatör:

Dr. Dilek Akyalçın Kaya

Konuşmacılar:
Prof. Dr. Vassilis Colonas [Thessaly Üniversitesi]
Dr. Öğretim Üyesi Erkan Serçe [Dokuz Eylül Üniversitesi]
Yiannis Epaminondas [Mimar, Yunanistan Ulusal Kültür Bankası Vakfı Direktörü]

P
S
Ç
P
C
C
P
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..