KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Büyümek
Hayvan Tiyatrosu
Küçük İnsan
Kütüphanemi Toplarken
Otorite Kavramı

HAFTANIN KİTABI

Nutuk - Gençler İçin Fotoğraflarla

 Ey Türk gençliği!

:Korku / Fear

Tür : Belirtilmemiş
Sanatçılar : Beksultan Oğuz
 
Ayrıntılar : K2 Güncel Sanat Merkezi  17 - 31 Mayıs tarihleri arasında Beksultan Oğuz'un “ KORKU / Fear ” adlı ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapacak.

Sanatçının seramik, resim, video ve enstalasyon üzerinden kurguladığı sergi, bireysel ve toplumsal korkular üzerine odaklanıyor. Sanatçı, korku duygusunun psikolojik, fizyolojik, bilişsel bir duygu veya duygusal deneyiminden ziyade korku deneyiminin politik, toplumsal ve kültürel yaşam pratiğindeki etkilerini araştırıyor. Korku deneyimi iktidarların kontürolünde toplumsal ayrıştırmayı sağlayan, baskılayan bir güç unsuru halindedir. Oysa; bu deneyim toplumsallaşmayı, kolektif yaşamı oluşturmuştur. İlkel toplumların korku karşısındaki ritüellerinden ilham alan sanatçı; korku ve doğurduğu şiddetin etken ve edilgen arasındaki ilişkilerini göstermekte, bazen semboller üzerinden, bazen mizahi ve kültürel kodlar kullanarak anlatmaktadır.

Sanat üretiminde sanat alımlayıcısını da üretim sürecine dahil etmeyi tercih eden sanatçı, sergi öncesinde çeşitli sivil toplum kuruluşları işbirliği içinde İzmir ve İstanbul'da düzenlediği seramik atölye çalışmalarında üretilen işleri, bir enstalasyon olarak karşımıza çıkarıyor.

Küratör: Safiye Aksu, Serra Rodoplu

Atölye Katılımcıları:
Aslı Kuban, Barış Azar, Cenk Gökhan Karataş, Ebru Atilla Sağay, Ebru Yalkın, Efe Kılıç, Elif Togay Tunç, Ersoy Çınar , Ezgi Ceren Kayırıcı, Gizem Erkal, Gizem Özkan, Gülennur Çaylı, İmge Dağlar, Manolya Sönmez, Melike Tufanyazıcı, Neslihan Yalman, Özgür Uçurum, Pelin Güney, Salih Altuğ Çelik , Sevgim Ahıskalı, Tuğçe  Düzenli, Yusuf Ak, Zeynep Hazal Dokuz, Efe Kılıç

Sanatçı Hakkında:
Beksultan Oğuz (d.1980, Kunduz ) Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Seramik ve Cam Tasarımı'nda 2007 yılında birincilikle tamamladı. 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü Yüksek Lisans Programı'na burslu olarak kabul edildi. 2005 - 2006 yıllarında Designskolen Kolding, Danimarka'da bir yıl eğitim gördü. Danimarka'da bulunduğu sırada  Guldagergaard International Ceramic Research Center'da iki ay asistan olarak görev aldı ve Storytelling & Poetry  Symposium'a katıldı. 2008 yılında sanatçı Jorgen Hansen'ın 3 hafta süren Firingsculpture (Arhus, Danimarka) projesine katıldı. ‘Zemberek', Nazım Hikmet Kültür Merkezi (2013), ‘Kent Dışı' Barış İçin Müzik Vakfı (2017), ‘Muğlak Alan' Caddebostan Kültür Merkezi (2018), Bozcaada Sanat Çalıştayı (20189, ‘Decomposition On Hold' Art Factory (2018), Açık Stüdyo Günleri (2018) gibi sergilere katıldı. Çalışmalarında seramiğin yanında resim ve videoyu tercih eden sanatçı İstanbul'da yaşamakta ve çalışmaktadır.   
P
S
Ç
P
C
C
P
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..