KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Cuma C.tesi Pazar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere
Yolcu
Düşündüğün Gibi Değil
Zafer Sızlanarak Kazanılmaz
Harflerin Dansı

HAFTANIN KİTABI

Yanlışlıktan Değil Yalnızlıktan

“Acaba çok yanlış yaptığım için mi yalnız kaldım, yoksa yalnız kaldığım için mi yanlış yaptım?”

Yanlış olan, başkasını sevmek değildir. Bir başkasını sevmek dünyanın en güzel, en tamamlayıcı hissidir.
Yanlış olan...
İFO Cengiz Özer Eğitim Merkezi Özel Segisi

Tür : Fotoğraf Sergisi
Sanatçılar :
 
Ayrıntılar :
İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz Özer Eğitim Merkezi "Gerçeklik Kırılmaları ve Aquatik Görüntüleme" başlıklı iki sergiyi fotoğraf severlerle paylaşıyor.
 
 Dr. Özgün Özer'in küratörlüğünde gerçeklik kırılmaları başlıklı çalışmada fotoğrafın “gerçeğin bir yansıması” olduğu yanılgısı üzerine hazırlanmış çalışmalardan oluşmaktadır. Eserler fotoğraf içerikli olmakla birlikte hacimsel bileşenleri de olan eserlerdir.

Rico Besserdich'in küratörlüğündeki aquatik görüntüleme  başlıklı çalışmalar hakkında ise; köratör şu bilgileri paylaşıyor;
"Doğa Ana en büyük sanatçıdır ve su ise onun en sevdiği fırçalardan biridir. Su elementi görüşümüzü ve izlenimlerimizi değiştirir. Bilinen formlar yeni, benzersiz ve çoğunlukla şaşırtıcı ve beklentilerimizi aşan yaratılara dönüşür. İster bir okyanus, bir göl, bir nehir, bir gölet veya bir damla su olsun; sıvının özü dönüşüme açıktır.
 
“Aquatik Görüntüleme “ anlatımın ana öğesi olarak sudan yararlanılan fotoğraflama sanatıdır. Su altı dünyası ile sınırlı değildir; suyun var olduğu her yerde hayata geçirilebilir.
Geleneksel su altı fotoğrafçılığı mevcut olanı nesnel bir biçimde yakalayan belgesel tarzındadır. “Aquatik Görüntüleme “ izleyiciyi yeni bakış açıları, yeni düşünceler ve yepyeni yorumlar diyarına götürür"
 
Dr. Özgün Özer ile Rico Bessercish'in işbirliği ile okulun ileri seviye sınıfından 17 öğrenci 6 ay boyunca Rico Besserdich'in gözetiminde, gezegenimizde yaşayan tüm canlıları bir araya getiren su elementi ile ilgili farkındalığın artırılmasına yardımcı olmak üzere fotoğraf ve sanatçı yetilerini ortaya koydu.
 
Amaç fotoğraf sanatlarında muazzam bir element olarak suyu keşfetmek, yeni bir şey denemek için “cesaret“ toplamak ve içinizdeki sanatçıyı keşfetmekti. Böylece “Aquatik Görüntüleme” çalışmasının en önemli öğesi olan su, sanatsal anlatım için muhteşem olanaklar sunan yeni bir evrenin kapılarını açtı.
 
Katılımcılar:
AYNUR KAYNAK
AHMET ÖZER
AYÇA ÖZER
AYLİN COŞKUN
BİRGÜL İVECAN
ELİF KÖLGESİZ
ERHAN MEÇO
HAMİDE ÖZDÜRGEN
HEDİYE BAŞYURT
HULUSİ TUYKUN
İLKNUR SEN
İPEK ENGİN
KEZİBAN GÜLER
MELİS AŞKIN
MUSTAFA DALGIÇ
MÜRŞİDE TUNCEL
NESLİHAN AYTAN
NİLGÜL ÖZER
SACİDE ARABAĞ
SEDA KARADENİZ
SEDAT BAŞOL
SERAP DERİNSU
SERKAN KILIN
SEVGİ KARAKAŞ
TÜLİN ÖZBAL

P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..