KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Var mısın? - Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler
Eski Dünya Seyahatnamesi
Bir Narsisin Gölgesinde On İki Ay
Engel - Bir Emir Timur Hikayesi
Sevmek Yetmez - Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça

HAFTANIN KİTABI

Hayal

Ayşe Kulin, Dönüş'ün ardından yeni kitabı Hayal'de 1983'ten bu yana yaşamında yer alan renkli olaylara ve ilginç anekdotlara yer veriyor. Bu kitapta yazarlık hayaliyle başlayan bir yaşamın günümüze uzanan renkli görüntüleri yer alıyor. Özgün çizimler
Aquatic Imaging ve Gerçeklik Kırılmaları

Tür : Fotoğraf Sergisi
Sanatçılar :
 
Ayrıntılar : İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz Özer Eğitim Merkezi'nin iki güncel sergi çalışmamızı eş zamanlı olarak 01 - 15.03.2019 tarihleri arasında Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde sizlerin beğenisine sunuluyor.

Gerçeklik Kırılmaları,
Cengiz Özer Eğitim Merkezi 
Küratör: Dr. Özgün ÖZER

Gerçeklik kırılmaları sergisi, fotoğrafın “gerçeğin bir yansıması” olduğu yanılgısı üzerine hazırlanmış çalışmalardan oluşmaktadır. Eserler fotoğraf içerikli olmakla birlikte hacimsel bileşenleri de olan eserlerdir. 

Aquatik Görüntüleme/ Aquatic Imaging
Cengiz Özer Eğitim Merkezi 69. Fotoğraf Sergisi Hakkında
Küratör: Rico Besserdich

Doğa Ana en büyük sanatçıdır ve su ise onun en sevdiği fırçalardan biridir. Su elementi görüşümüzü ve izlenimlerimizi değiştirir. Bilinen formlar yeni, benzersiz ve çoğunlukla şaşırtıcı ve beklentilerimizi aşan yaratılara dönüşür. İster bir okyanus, bir göl, bir nehir, bir gölet veya bir damla su olsun; sıvının özü dönüşüme açıktır.

“Aquatik Görüntüleme “ anlatımın ana öğesi olarak sudan yararlanılan fotoğraflama sanatıdır. Su altı dünyası ile sınırlı değildir; suyun var olduğu her yerde hayata geçirilebilir.
Geleneksel su altı fotoğrafçılığı mevcut olanı nesnel bir biçimde yakalayan belgesel tarzındadır. “Aquatik Görüntüleme “ izleyiciyi yeni bakış açıları, yeni düşünceler ve yepyeni yorumlar diyarına götürür‘ - Rico Besserdich

Dünya premieri ve İzmir Cengiz Özer Fotoğraf Okulu'ndan Dr. Özgün Özer ile Rico Bessercish'in işbirliği ile okulun ileri seviye sınıfından 17 öğrenci 6 ay boyunca Rico Besserdich'in gözetiminde, gezegenimizde yaşayan tüm canlıları bir araya getiren su elementi ile ilgili farkındalığın artırılmasına yardımcı olmak üzere fotoğraf ve sanatçı yetilerini ortaya koydu.

Amaç fotoğraf sanatlarında muazzam bir element olarak suyu keşfetmek, yeni bir şey denemek için “cesaret“ toplamak ve içinizdeki sanatçıyı keşfetmekti. Böylece “Aquatik Görüntüleme” çalışmasının en önemli öğesi olan su, sanatsal anlatım için muhteşem olanaklar sunan yeni bir evrenin kapılarını açtı.

Sizi bu evrene göz atmaya davet ediyoruz.

Rico Besserdich

Katılımcılar:


AYNUR KAYNAK
AHMET ÖZER
AYÇA ÖZER
AYLİN COŞKUN
BİRGÜL İVECAN
ELİF KÖLGESİZ
ERHAN MEÇO
HAMİDE ÖZDÜRGEN
HEDİYE BAŞYURT
HULUSİ TUYKUN
İLKNUR SEN
İPEK ENGİN
KEZİBAN GÜLER
MELİS AŞKIN
MUSTAFA DALGIÇ
MÜRŞİDE TUNCEL
NESLİHAN AYTAN
NİLGÜL ÖZER
SACİDE ARABAĞ
SEDA KARADENİZ
SEDAT BAŞOL
SERAP DERİNSU
SERKAN KILIN
SEVGİ KARAKAŞ
TÜLİN ÖZBAL

P
S
Ç
P
C
C
P
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..