KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Deli Tarla
Hayvanlar Senfonisi
Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler: Türkiye'den 100 Olağanüstü Kadının Masalı
Hayal
Gece Yarısı Güneşi

HAFTANIN KİTABI

Bir Ömür Nasıl Yaşanır?Daha anlamlı yaşamak için İlber Ortaylı'dan tavsiyeler:

“Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değ
Karma Sergisi

Tür : Karma Sergi
Sanatçılar : Ayşegül Doğan, Betül Güney, Dicle Çiftçi, Emre Aydos, Fatih Altan
 
Ayrıntılar :
Ayşegül Doğan, Betül Güney, Dicle Çiftçi, Emre Aydos ve Fatih Altan'ın eserlerinden oluşan "Karma Sergi" 6-31 Aralık 2018 tarihleri arasında Galeri A'da... Tüm sanatseverler davetlidir.


Ayşegül Doğan - İzmir, 1990
Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü mezunu. Üretimine Alsancak Umurbey Mahallesi'nde (Darağaç) atölyesinde devam etmektedir.
35. DYO Resim Yarışması (2012) ve O'Art Sanat Yarışması'nda (2016) “Otoportre” ile birincilik ödülü almıştır.

Betül Güney - İzmir, 1975
2001 - 1997 Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu.
Yapıbozumcu düşünce biçimi modernliğin eleştirisini postmodern bir bakışla gerçekleştirir. Derida 'nın ortaya koyduğu yapıbozumcu yöntem ile metin incelendiğinde, bütünlüğün bozularak tutarlığın ortadan kalkması, geleneksel karşıtlıkların tersyüz edilmesi hedeflenir. Yapıbozumcu yöntem, bir metni taşıyan öze ulaşmayı, metnin büyüsünü bozmayı, ondaki çift anlamlılıklardan ve karşıtlıklardan yararlanarak metni tersyüz etmeyi, anlaşılırlığını ve okunurluluğunu bozmayı, aşırı yorum ve zorlamayla aynı metin içinde başka bir metin çıkarmayı hedefler. Söz konusu yöntem, 2001 - 2018 tarihleri arasında gerçekletirdiğim işlerin altyapısını oluşturur. İlintilendirdiğim işlerde puzzle'sı bir estetikle;postmodern bir yaklaşımla, real bağlarından koparılarak yapıbozuma uğratılıp yeni bir estetik kurguyla tekrar resim düzlemindeki yerlerini almaktadır.
Karma sergi, 6-31 Aralık 2018 tarihleri arasında Galeri A'da izleyiciye sunulacaktır.

Dicle Çiftçi -29 ocak 1989
2009-2015 İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi,Resim Bölümü mezunu. Çalışmalarına İzmir'de kişisel atölyesinde devam ediyor.
Günümüz medya iletişim araçlarında ve pek çok alanda,özellikle kadın bedeni üzerinde kurulan büyük baskı ve belli kalıplara sığdırma durumuyla çokça karşılaşmaktayız.Teşhir edilen ve metalaştırılan kadın bedeninin her zaman çok daha fazla satması,kendini izletmesi kaçınılmaz olduğu gibi,pek çok sektörde kadın imgesinin böylesine kullanılması normalleştirilmiştir. Aslında,kadının karakterini oluşturan ve onu öteki kadınlardan ayıran en önemli şeylerden biri kusurdur.Bu sebeple,kadının kusursuz olması gerektiği kuralını hiçe sayarak,toplum tarafından güzellik standartlarının dışında kalan,olduğu gibi ve karakteristik figürleri kendime konu edindim.

Emre Aydos - Ankara, 1991
Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü'nde tamamladı. Aynı okulda Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü'nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Ulusal ve uluslararası birçok sempozyumlarda ve sergilerde yer almıştır.
İnsan yaşamı ile seramik oluşum süreci arasında bir benzerlik kuruyor. İnsanlar doğumdan ölüme kadar hayatın farklı evrelerinden geçiyor ve bu aşamaları üç önemli sürece benzetiyor. Seramiğin kuruma sürecini büyümekte olan bir bebeğe, ilk pişirimden sonraki süreci gençlik dönemine ve sırlanma sürecini ise ileri yaşlarda olgunlaşmış, hayatın her evresini yaşamış bir insan yaşamıyla ilişkilendirmektedir.

Fatih Altan
- İzmir, 1993
2011 yılında Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümüne girdi. 2015 yılından beri yaşamına ve üretimine Alsancak Umurbey Mahallesi'ndeki (Darağaç) kişisel atölyesinde devam ediyor. Günlük yaşam ve toplumsal hafıza etkisinde ürettiği işlerinde, farklı olguları temsil eden renkleri anlık olayların tepkisel hareketiyle birleştiriyor. Refleksif gelişen üretim sürecinde, deneyimlenen gerçekliği tanınmaz hale getirirken politik bir duruş sergiliyor.
Aralık'20
P
S
Ç
P
C
C
P
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..