KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Empedokles'in Dostları
Ben Ben - Ölümle On Yedi Karşılaşma
Hayatının Anlamı Kaybettiğin Yerde
Modern Sanatın Kısa Öyküsü
Ses ile Yankı Arasında

HAFTANIN KİTABI

Var mısın? - Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler“Gençliğimde gergin, stresli, mutsuz günlerim çok oldu. Kendimi suçlu hissettiğim, değersiz gördüğüm dönemler yaşadım. Şimdi hayatım anlamlı, coşkulu ve şükür duygusuyla dopdolu... Neden? İçinde yaşadığım koşulların iyileşmesind
31. Akbank Sanat Caz Festivali: Erkan Zeki Ar & Baturay Yarkın Duo - Online

Tür: Caz
Solist :
Orkestra:

 
Konser Detayları:
Erkan Zeki Ar & Baturay Yarkın Duo Konseri 31. Akbank Sanat Caz Festivali Kapsamında 28 Ocak 2021 Perşembe saat 18:00'de Akbank Sanat Youtube'da...

Erkan Zeki Ar, Müzik hayatına lise yıllarında gitar çalarak başladı. Bu süreçte çeşitli festivallerde sahne aldı. Caz ile üniversitede tanışan sanatçı, Marmara Üniversitesi'ndeki Sosyoloji lisans eğitiminin yanı sıra müzik çalışmalarını da sürdürdü. Nezih Yeşilnil ve Dave Allen gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu. Lisans eğitimini bitirdikten sonra profesyonel olarak müzik yapmaya başladı.

2017'den beri çeşitli sahnelerde performans yapan Erkan Zeki Ar, 2018 Şubat ayında ilk albümü “Kontrast”ı yayınladı. Yine aynı sene Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Yüksek Lisansı programına başlayan sanatçı, bu süreçte eşlikçi olarak çeşitli projelerde yer almaya devam etti. Çalışmalarına 2019'da başladığı ve ilk teklisi ‘Tecelli'yi 2020 Ocak'ta çıkardığı ikinci albüm projesi 2020 Mart ayında nihayete ermiştir.

Sanatçı pandemi dönemini yeni projeler oluşturmakla, prodüktörlük-aranjörlükle, ses teknolojileri ile ilgili araştırma yapmakla ve müzik prodüksiyon süreçleriyle ilgili hazırladığı bir yüksek lisans tezi yazmakla geçirmektedir.

Baturay Yarkın, 1991 yılında müzisyen bir aileye doğdu; 6 yaşında iken İstanbul Üniversitesi Yarı Zamanlı Piyano Bölümü'nü birincilikle kazandı. 13 yaşında iken, hocası Meral Yapalı ile “Avrupa Genç Piyanistler Yarışması'na hazırlandı. Makedonya, Bitola'da gerçekleşen sınavda Avrupa üçüncülüğü elde etti. 16 yaşına geldiğinde Yarkın Türk Ritim Grubuna katıldı ve piyano, klavye ve
melodika çalarak bu gruba yurtiçi ve yurtdışında eşlik etti. “2013 Türk-Çin yılı” kapsamında yapılan kültürel etkinlikler çerçevesinde, Çin'de Yarkın Türk Ritm Grubu ile Kültür Bakanlığı Senfoni Orkestrası'na eşlik etti. 2011'de, “Ara Dinkjian ve arkadaşları” kapsamında Aya Irini'de özel bir konser verdi. Şevval Sam'ın 2013'te çıkan “Tango” albümüne piyanosu ile katkı sağladı. Leo
Vervelde'nin kurduğu tango orkestrası OTRA ile Hollanda'nın birçok konser salonunda, Arjantin Tangoları icra etti. 2016 yılı sonunda CRR'de gerçekleşen “Louis Armstrong'dan, Astor Piazzolla'ya Yeni Yıl Konseri” kapsamında sahneye çıktı. 2017 yılında “Tangesta” grubu ile Arjantin Tangolarını kaydettiği “Tangueros de Estambul” albümü raflardaki yerini aldı.

Derya Türkan, Erkan Oğur, Arto Tunçboyacıyan, Gustavo Belytelmann, Halil Karaduman, Serkan Çağrı, Yurdal Tokcan, Ara Dinkjian, Sokratis Sinopoulos, Group Rabasa, Mahala Rai Banda, Koçani Orkestar, Ferda Anıl Yarkın, Fahrettin Yarkın, Ferruh Yarkın gibi sanatçı ve gruplarla çalıştı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Caz Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olan sanatçı, dört kişisel albümü Su, One, Blue Love ve Anadolu'nun Renkleri albümlerini çıkarmıştır. Yurtiçi ve yurtdışında konserlerine devam eden sanatçı, saksafon dörtlüsünün ve Yarkın Duo'nun yeni albümlerine hazırlanmaktadır.

Bilet satış noktaları : Online Etkinlik


P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..