KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Clear 4°C
Clear 0°C
Clear 6°C
Cuma C.tesi Pazar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Özgürleşebilmek - Özgür Olma Cesareti
Nefes
Dünyasızlar
Babaannem Diyor Ki... Dünya Yerinde mi?
Mavi Tuzak

HAFTANIN KİTABI

Dikili İlişkiler

Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki, gizlilik sıfır. Sosyal medya senin tüm sırlarını biliyor. Monoton hayatlarımızı televizyon ya da internette gördüğümüz senaryolara ya da akıl almaz başarı hikâyelerine dönüştürme derdindeyiz.

Arkada
  Timuçin Şahin Trio

  Tür: Belirtilmemiş
  Solist :
  Orkestra:

   
  Konser Detayları: New York Times'ın “Usta bir gitarist ve harikulade bir besteci” şeklinde tanımladığı Timuçin Şahin, avant-garde cazı, bebop efsanesi Charlie Parker'ın müziği ile bir araya getiren yeni projesini Türkiye'ye getiriyor. Şahin'in bu proje için oluşturduğu üçlüde, basta M-Base akımının kurucularından olan Reggie Washington ve davulda M-Base'in evrilen ses paletini sekillendiren davulculardan biri olan Sean Rickman yer alacak. Caz efsanesi Charlie Parker'ın 100. Doğum yılı anısına, Parker'ın eserlerinin
  dekonstrüksiyonlarını, eş-zamanlı kurgulanacak doğaçlamalar ile seslendirecek olan üçlü 20 Ocak'ta AASSM, Kucuk salonda İzmirli müzikseverlerle buluşacak.

  Konserin ikinci bölümünde ise Timuçin Şahin tarafından kurulan “Kolektif Hayal Gücü Orkestrası” sahne alacak. Timuçin Şahin yönetimindeki orkestraya Sean Rickman ve Reggie Washington'ın da eşlik edecek.

  Tüm eserlerin yönetilen doğaçlamalardan oluştuğu, geleneksel bir notasyona dayanmayan, kapsayıcı ve yenilikçi bir müzikal felsefe ile “conduction” tekniği ile yönetildiği Orkestra'nın bir başka özelliği ise yaş, tecrübe ve seviye bariyerlerinin olmadığı müzisyen profili.
  -------


  “Kolektif Hayal Gücü Orkestrası'nın performansı, buna imkan veren tüm kişi ve kuruluşlar, eğitimler ve atölye çalışmalarını düzenleyen Timuçin Şahin ve değerli müzisyenler, konseri dinlemeye gelen müzik sevdalıları hepsi kocaman bir alkışı hak ediyorlar. Bu müzikal rüyanın çeşitli sebeplerle sona ermesini önleyerek büyük bir iş yapılmış olduğunu da söylemem lazım. Ben bu projeye müzikal rüya demeye devam edeceğim.”

  Hakan Cezayirli, Stereo Mecmuasi 18 Kasim 2019


  -Etkinlik Ücretsizdir-
  Bilet satış noktaları : Ücretsiz


  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..