KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Mercan Adası - Klasik Eserler Dizisi
Disney Winnie The Pooh ve Tiger - Öykü Sandığım
Uyanış
Gariplikler Diyarı - Bir Orhan Veli Romanı
Küçük Kara Balık

HAFTANIN KİTABI

Dede Korkut Hikayeleri

Nerede övdüğümüz erler,

“Dünya benim!” diyenler?

Ecel aldı, yer gizledi.

Fani dünya kime kaldı?

Farklı coğrafyalarda gezen, gezdiği her yerden izler taşıyan bir kültür atlası...
Timuçin Şahin Trio

Tür: Belirtilmemiş
Solist :
Orkestra:

 
Konser Detayları: New York Times'ın “Usta bir gitarist ve harikulade bir besteci” şeklinde tanımladığı Timuçin Şahin, avant-garde cazı, bebop efsanesi Charlie Parker'ın müziği ile bir araya getiren yeni projesini Türkiye'ye getiriyor. Şahin'in bu proje için oluşturduğu üçlüde, basta M-Base akımının kurucularından olan Reggie Washington ve davulda M-Base'in evrilen ses paletini sekillendiren davulculardan biri olan Sean Rickman yer alacak. Caz efsanesi Charlie Parker'ın 100. Doğum yılı anısına, Parker'ın eserlerinin
dekonstrüksiyonlarını, eş-zamanlı kurgulanacak doğaçlamalar ile seslendirecek olan üçlü 20 Ocak'ta AASSM, Kucuk salonda İzmirli müzikseverlerle buluşacak.

Konserin ikinci bölümünde ise Timuçin Şahin tarafından kurulan “Kolektif Hayal Gücü Orkestrası” sahne alacak. Timuçin Şahin yönetimindeki orkestraya Sean Rickman ve Reggie Washington'ın da eşlik edecek.

Tüm eserlerin yönetilen doğaçlamalardan oluştuğu, geleneksel bir notasyona dayanmayan, kapsayıcı ve yenilikçi bir müzikal felsefe ile “conduction” tekniği ile yönetildiği Orkestra'nın bir başka özelliği ise yaş, tecrübe ve seviye bariyerlerinin olmadığı müzisyen profili.
-------


“Kolektif Hayal Gücü Orkestrası'nın performansı, buna imkan veren tüm kişi ve kuruluşlar, eğitimler ve atölye çalışmalarını düzenleyen Timuçin Şahin ve değerli müzisyenler, konseri dinlemeye gelen müzik sevdalıları hepsi kocaman bir alkışı hak ediyorlar. Bu müzikal rüyanın çeşitli sebeplerle sona ermesini önleyerek büyük bir iş yapılmış olduğunu da söylemem lazım. Ben bu projeye müzikal rüya demeye devam edeceğim.”

Hakan Cezayirli, Stereo Mecmuasi 18 Kasim 2019


-Etkinlik Ücretsizdir-
Bilet satış noktaları : Ücretsiz


P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..