KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Oh Ne Ala Memleket
Göç
Tebrikler Kovuldunuz
Satır - Arası Toplumsal Cinsiyet
Rüzgar Arkamdan Esti

HAFTANIN KİTABI

Fil Saati

“Bu dünyadaki yerim nedir?”
Elmasın kömürde, ipliğin pamukta gizli olduğu dünya burası.Derya Yıldırım

Tür: Piyano
Solist : Derya Yıldırım
Orkestra:

 
Konser Detayları: “O Ses Fransa” finalisti Derya Yıldırım Yeni Yıl etkinlikleri dahilinde 20 Aralık Cuma Saat 20:00 Fransız Kültür Merkezi'nde.


Bilet Fiyatları: 10 TL / 20 TL Fransız Kültür Merkezi  gişesinde.


Derya Yıldırım
Derya Yıldırım Fransa'da doğdu . Müziğe olan tutkusuyla çocukken özel piyano dersleri aldı, ardından konservatuvarda eğitim gördü. Üniversite diplomasını mimarlık alanında alan Yıldırım, bu dönemde piyanodan ayrılmadı ve hem çalmayı hem de çocuk öğrencilerine ders vermeyi sürdürdü. 16 yaşındayken “O Ses Türkiye”ye katıldı ancak şansı yaver gitmedi.

2016 yılında “O Ses Fransa”da finale kalmayı başardı ve şu anki menajeri tarafından keşfedildi. Temmuz ayında İstanbul'a yerleşen Derya Yıldırım, ilk konserini Institut français Izmir'de verecek,  piyanosu eşliğinde türkçe ve fransızca şarkılar seslendirecek.

 

“Müzik benim hayat felsefemdir. Umudum:”

Küçüklüğümden beri hep şarkı söylerdim. Elbise giyip elimde kumanda ile aynanın karşısına geçip şov yapardım :)) 11 yaşımdayken annem beni özel piano kursuna yazdırdı. 3 sene orada okudum, ve konservatuarı kazanıp 7 sene orada okudum. Hem pratik hem teorik. 16 yaşımdayken, o ses türkiyeye katılıp türkiyeye kendimi ilk orada tanıttım. Çok kısa sürdü, koltuklar dönmedi.

Lise'den sonra 1 sene Müzik fakültesinde okudum. Sonra mimarlığa yönlendim. O zaman 19 yaşındaydım. Mimarlık okulunu kazandığımda konservatuarı bırakmak zorunda kaldım - ikisi birden çok zordu, ve bana çok ağır geliyordu. Hem okuyup, hem de paramı piano dersi vererek kazanıyordum. 3sene boyunca. Toplam 10-15 civarlarında küçük çocuk öğrencilerim vardı. Ve çok severdim. Onlar da beni.

Mimarlığa başladığımda, ilk senesinde aynı zamanda yine aynı yarışmaya katıldım, ama bu sefer Fransa'da. Ve bu kez 4 koltuk döndü. Bu yarışma bana çok uğurlu geldi, tecrübe kazandırdı, ve beni hem Fransa'da, hem de Türkiye de tanıttı. Hatta Türkiye'den menejerim beni oradan keşfetti.

Bugüne kadar hem okulumu bitirmeye çalıştım, (çok başarılı bir öğrenciydim.. sürekli sınıf birincisi olup, yaptığımı zevk ile yapardım:) hem de müziğe bir şekilde devam etmeye çalıştım. Şarkılar yazdım.. alt yapı/düzenleme yapmayı öğrendim: kendi tarzımı buldum: 3 farklı dilde hem yazıp hem söyleyebiliyorum. (Fransızca- İngilizce- Türkçe). Ayrıca ne yapmak/yapmamak istediğimi biliyorum. Temmuz ayında mezun oldum. Ve şimdi İstanbul'a yerleşiyorum.”
Bilet satış noktaları : Fransız Kültür Merkezi


Ağustos'20
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..