KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Sunny Label
Clear Label
Label Label
Cumartesi Pazar Pazartesi

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Özgürleşebilmek - Özgür Olma Cesareti
Nefes
Dünyasızlar
Babaannem Diyor Ki... Dünya Yerinde mi?
Mavi Tuzak

HAFTANIN KİTABI

Dikili İlişkiler

Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki, gizlilik sıfır. Sosyal medya senin tüm sırlarını biliyor. Monoton hayatlarımızı televizyon ya da internette gördüğümüz senaryolara ya da akıl almaz başarı hikâyelerine dönüştürme derdindeyiz.

Arkada
  Siya Siyabend

  Tür: Belirtilmemiş
  Solist :
  Orkestra:

   
  Konser Detayları:
  Siya Siyabend, 25 Ocak akşamı İzmir Volume Alsancak sahnesinde sizlerle...

  Seyahatnamelerden öğrenildiği kadarıyla İstanbul' da sokak müziği 15.yüzyıldan beri kesintilere uğrasa da günümüze kadar devam etmiştir. Siya Siyabend bu geleneği 1994'ten beri devam ettirerek sokak müziğinde yeni bir ekol oluşturdu. Bu ekolle W.Shakespeare'in “Bütün dünya bir sahne” tanımına paralel olarak sahnesini sokağa kuran Siya Siyabend o günden bugüne sokaktan can evimize yolculuk etmektedir.

  Siya Siyabend'in müzik türü konusunda birçok yorum ve farklı düşünce olsa da temel olarak etnik müziği: Reggae, Blues, Jazz, Rock, Rap, Punk soundunda görmek mümkündür. En önemlisi de Bizon'un kendine has doğaçlaması, bu tarzın temelini oluşturur. Bizon Murat müzik öncesi sahafları dolaşır, kitaplar toplar ve oradan getirdiği dizeleri, hikayeleri, yaşama dair ne varsa bizimle paylaşır. Bu paylaşımlarla kimi zaman bizi Ömer Hayyam, Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel, Mevlana kimi zaman da Feqiye Teyran ile buluşturur.

  90'ların başından günümüze kadar yolu Beyoğlu'na düşen herkes “Siya Siyabed cd'leri” diye bağırarak kendi cd'sini satan Bizon Murat'ı görmüş ve sokaklarda Siya Siyabend'i dinlemiştir. Grup kendisini “özgür insanlara müzik üreten grup” olarak tanımlar. Sadece Beyoğlu'nda doğup büyüyen ve üretim yapan grup, Fatih Akın'ın İstanbul belgeseli olan “Crossing The Bridge: The Sound of Istanbul” ile dünyaca da tanınmıştır.Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle sokakta müziği bırakmak zorunda kalan Bizon, sağlığı el verdiği sürece bizlerle buluşmaya, üretmeye ve söylemeye devam etmektedir.

  Erdem Göymen: Davul
  Murat Toktaş: Vokal
  Hakan Özbaz: Gitar
  Payam Ghasemi: Bas

  Bilet Fiyatı: 45.00 TL


  Bilet satış noktaları : Biletix


  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..