KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Çarş. Perş. Cuma

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Sessizliğin Yanıtı
Ölüm Sanrısı
Ebediyen
Seni Öyle Çok İstedim Ki...Bir Evlat Edinme Hikayesi
Kral Şakir-Dürümler Karışık!

HAFTANIN KİTABI

Mermi Tren

“Dünya üzerinde yaşayan her insanın kendi kötü hatıraları ve acıları vardır. Bu acılar bazen bedenimizde, bazen de ruhumuzda bazı izler bırakırlar. Benim işim, bu yaraların fiziksel olanlarını iyileştirmek. Ben ruhunuz için bir şey yapamam. Yaş
Chick Corea

Tür: Belirtilmemiş
Solist :
Orkestra:

 
Konser Detayları:
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 150. yılında 22 Grammy Ödüllü caz efsanesi Chick Corea Avrupa turnesine İzmir'den başlıyor!

Yaklaşık 60 yıllık kariyerinde caz tarihinin unutulmazları arasına giren birbirinden önemli beste ve albümlere imza atan Corea, müzik hayatına Miroslav Vitous ve Roy Haynes ile birlikte kurduğu üçlüyle başladı. Çok fazla etkilendiği Dizzy Gillespie, Charlie Parker, Horace Silver, Lester Young ve Bud Powell gibi isimlerin yolundan ilerleyen Corea; sonraki yıllarda Dave Holland, Anthony Braxton ve Barry Altschul'la birlikte Circle isimli grubunu kurup eşsiz doğaçlamalar yaptığı dört kayıt yayınladı. 60'lı yılların ortalarında başlayan cazdaki avangard akımın etkisi altına giren Chick Corea, 1972 yılında ünlü Alman prodüktör Manfred Eicher'le birlikte bu etkinin izlerini taşıyan “Return to Forever” isimli bir kayıt yayınladı. Bu kayıt, aynı zamanda Chick Corea'nın ünlü füzyon grubunun adı oldu. Corea; bu grupta Al di Meola, Stanley Clark ve Lenny White gibi önemli isimlerle birlikte çalıştı.

80'li yılların başına gelindiğinde Corea yeniden eski üçlüsünü toplayıp (Vitous, Haynes) ECM'den Trio Music adlı bir plak yayınladı. Bu kaydın ilk bölümünde Corea'nın Avrupa deneysel müziğinin etkisine girdiği açıkça görülüyordu. İkinci bölüm ise tamamen Monk yorumlarından oluşuyordu.1984 yılında bu üçlüyle Trio Music Live diye bir konser kaydı çıkaran Corea, 90'lı yıllarla birlikte tekrardan füzyona döndü ve kurduğu Electric Band adlı toplulukla rock severlerin bile saygısını topladı. Corea bu grupla birlikte caz dünyasına John Patitucci ve Dave Weckl gibi iki yetenek kazandırdı. 90'lı yılların sonunda Origin adlı albümle caz dinleyicisinin karşısına çıkan efsanevi piyanist bu kez de çok yönlü bir basçı olan Avishai Cohen'i ve eşsiz bir altocu olan Steven Wilson'ı müzik dünyasına kazandırdı. Caz kariyerinde hemen hemen her şeyi yapan Corea, bu başarılarını sayısız Downbeat Ödülü ve 22 Grammy ile taçlandırdı. Corea, aynı zamanda eşsiz bir klasik müzik yorumcusudur.

Corea, 2007'de Grammy kazanan The Enchantment albümü (banjo virtüözü Bela Fleck ile ikili çalışmalar), 2008'de Grammy kazanan The New Crystal Silence albümü (uzun zaman birlikte çalıştığı Gary Burton ile ikili çalışmalar), 2009'da çıkardığı ve Return to Forever'in tekrar biraraya gelme belgeseli olan Returns albümü ve gene 2009'da Grammy kazanan ve John McLaughlin, Christian McBride, Kenny Garrett ve Vinnie Colaiuta ile kaydettiği Five Peace Band Live gibi albümleri ile müzik dünyasında küçümsenemez bir etki yaratmaya devam etmektedir. 2012'de En İyi Caz Solo, ve Stanley Clarke ve Lenny White ile kaydettiği Forever albümü ile 17 ve 18'inci Grammy'lerini kazanan Corea, kesintisiz üretkenliğini üç dünya turnesi; aralarında Eddie Gomez ve Paul Motian ile kaydettiği Further Explorations; Caz Beşlisi ve Oda Orkestrası için The Continents (Kıtalar), Grammy ödüllü Chick Corea-Gary Burton ikilisi ile Hot House ve Return to Forever'ın son albümü The Mothership Returns olmak üzere dört yeni albüm ile sürdürecek.

Corea piyanosunun başında sizleri bekliyor olacak.

Konserin bilet satış tarihi duyurulacaktır.

Yer: AASSM Büyük Salon

Bilet Satış:
AASSM Gişe 0 232 293 38 31
İzmir Sanat Gişe 0 232 293 40 49
www.aassm.org.tr

Bilet Fiyatları:
1. Kategori 100 TL
2. Kategori 75 TL
3. Kategori 50 TL

İletişim:
AASSM 0 232 293 38 18 / 19 / 20
iletisim@aassm.org.tr

Bilet satış noktaları : www.izmir.bel.tr/kultursanat, İzmir Sanat, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi


Haziran'19
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..