KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Çarş. Perş. Cuma

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Sessizliğin Yanıtı
Ölüm Sanrısı
Ebediyen
Seni Öyle Çok İstedim Ki...Bir Evlat Edinme Hikayesi
Kral Şakir-Dürümler Karışık!

HAFTANIN KİTABI

Mermi Tren

“Dünya üzerinde yaşayan her insanın kendi kötü hatıraları ve acıları vardır. Bu acılar bazen bedenimizde, bazen de ruhumuzda bazı izler bırakırlar. Benim işim, bu yaraların fiziksel olanlarını iyileştirmek. Ben ruhunuz için bir şey yapamam. Yaş
Burhan Öçal & İstanbul Oriental Ensemble

Tür: Belirtilmemiş
Solist :
Orkestra:

 
Konser Detayları:
Vurmalı çalgılar virtüözü ve darbuka ustası Burhan Öçal, ülkenin önemli bestecilerinden olmasının yanı sıra sinema oyuncusu kimliğiyle de Türkiye'deki çağdaş kültür ve müzik dünyasına yön verenlerin başında geliyor.
 
Zürih ve İstanbul'da yaşayan Öçal, bu iki farklı kültür dünyalarının sanatsal ifadesine mekik dokuduğu biçimlerle çok erken tanıştı. Her tür müzik tarzına olan merakı ve coşkusu sayesinde, uluslararası çapta müzisyen ve sanatçılarla bir araya geldi.
 
İsviçreli Caz müzisyenleri Pierre Favre ve George Gruntz, Portekizli piyanist Maria Joao Pires ve efsanevi Weather Report'un kurucusu Joe Zawinul ile daha genç yaşlarında birlikte çalışmaya başladı.
 
Kendi grubu İstanbul Oriental Ensemble'ın kuruluşundan bu yana geçen 16 yıl boyunca birçok ülkeye misafir oldu ve birçok ödüle layık görüldü. Bu dönemde Sting ve Kronos Quartet gibi ünlülerle birlikte sahne aldı. Uzun yıllar boyunca Avrupa ve Amerika'da birlikte turneye çıktığı gitarist Elliot Fisk başta olmak üzere Paco de Lucia ve Andreas Vollenweider gibi müzisyenlerle de birlikte çalışma şansı yakaladı. Amerikalı basçı Jamaaladeen Tacuma ile birlikte Alla Turca albümünü çıkardıktan sonra Montreal Caz Festivali'ndeki konserinde 150.000 insanı büyüledi.
 
Burhan Öçal bugüne kadar pek çok festivalin konuğu oldu. Bu festivallerin başlıcaları şunlar: Montreal Jazz Festivali, Montreux Jazz Festivali, Womad World Music Festivali, Perugia Jazz Festivali, Roma Jazz Festivali, Şikago Jazz Festivali, Willisau Jazz Festivali, Bombay Jazz Festivali, İstanbul Jazz Festivali, Berlin Jazz Festivali, Paris Jazz Festivali, Viyana Jazz Festivali, Jazz àVienne, Moskova Jazz Festivali, Denhaag North Sea Jazz Festivali.
 
Ünlü İngiliz şef Howard Griffiths ile Avrupa'nın birçok senfoni orkestrasıyla çalışmalar yaptı. Bu çalışmalarının ardından 2007 yılında Zürih Oda Orkestrası'yla birlikte Konçerto Alaturka albümünü yayınladı.
 
Sanatçının birlikte çalıştığı isimler arasında dünyanın en önemli fotoğraf sanatçılarından ve yönetmenlerinden biri olan Michel Comte de bulunmaktadır. Öçal'ın bitmek bilmeyen sinema tutkusu onu oyunculuğa kadar götürmüştür. Başarılı bir sinema filmindeki (O Şimdi Mahkum) başrolünden sonra, televizyon dizileri ve reklam filmlerinde yer aldı.
 
Dünyanın çeşitli senfonik orkestralarında solist olarak yer alan Öçal bugünlerde iki büyük orkestra eseri üzerinde çalışıyor.

Yer: AASSM Büyük Salon
 
Bilet Satış:
AASSM Gişe 0 232 293 38 31
İzmir Sanat Gişe 0 232 293 40 49
www.aassm.org.tr
 
Bilet Fiyatları:

1. Kategori 75 TL
2. Kategori 50 TL
3. Kategori 20 TL
 
İletişim:

AASSM 0 232 293 38 18 / 19 / 20
iletisim@aassm.org.tr

Bilet satış noktaları : www.izmir.bel.tr/kultursanat, İzmir Sanat, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi


Haziran'19
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..