KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Çarş. Perş. Cuma

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Sessizliğin Yanıtı
Ölüm Sanrısı
Ebediyen
Seni Öyle Çok İstedim Ki...Bir Evlat Edinme Hikayesi
Kral Şakir-Dürümler Karışık!

HAFTANIN KİTABI

Mermi Tren

“Dünya üzerinde yaşayan her insanın kendi kötü hatıraları ve acıları vardır. Bu acılar bazen bedenimizde, bazen de ruhumuzda bazı izler bırakırlar. Benim işim, bu yaraların fiziksel olanlarını iyileştirmek. Ben ruhunuz için bir şey yapamam. Yaş
Victor Wooten Trio feat Dennis Chambers & Bob Franceshini

Tür: Belirtilmemiş
Solist :
Orkestra:

 
Konser Detayları:
Victor Wooten Trio feat Dennis Chambers & Bob Franceshini

İzmir'de caz şenliği var! Bas virtüözü Victor Wooten, Dennis Chambers, Bob Franceshini aynı sahneyi paylaşıyor!

Caz tarihinde kuşakları etkilemiş, en fazla iz bırakmış bas gitaristin Jaco Pastorius olduğundan çoğunluk hemfikirdir. Victor Wooten'ın ismi ise genellikle Pastorius'tan hemen sonra anılıyor. Ancak Victor Wooten hayatta ve caz müziğini beslemeye devam ediyor.

Yetenekli bir besteci, aranjör, yapımcı, vokalist ve multi-enstrümantalist olarak Victor Wooten'ın bugüne kadar kazanmış olduğu beş Grammy Ödülü var. Béla Fleck & The Flecktones grubunun elemanı olarak da, solo çalışmalarıyla da tanınan Wooten son olarak bir başka efsane bas gitarist Stanley Clarke ile turnedeydi. James Brown, Funkadelic ve Prince'in tavrına getirdiği virtüözite geleneğini sürdüren Wooten'ın bir bas gitariste verilebilecek olan en büyük payeyi, Bass Player Magazine'in ‘Yılın Bas Gitaristi' ünvanını ‘üç defa' kazanmışlığı var. Bunu başarabilmiş olan başka kimse yok.

Bu dev müzisyenin ilginç bir özelliği de 10. yılını doldurmuş olan ‘Bas/Doğa Kampı' etkinliğidir. Burada, dünyanın dört bir yanından gelen, her yaştan müziksever, Wooten'ın yıllar boyunca birikmiş deneyimlerini paylaşabilme ve ondan ders alabilme şansına sahip oluyor. Wooten'ın müzik dünyasına yaydığı güzellikler bununla da bitmiyor. Sanatçının The Music Lesson isimli bir de romanı var.

Konserlerde Wooten'a eşlik edecek ünlülerden biri, ünlü davulcu Dennis Chambers. 1959'da doğan ve henüz 4 yaşında davula ‘vurmaya' başlayan Dennis Chambers, Parliament/Funkadelic'te 7 yıl çaldıktan sonra uzun süre gitarist John Scofield ile birlikte çalıştı. Kendine has tekniği, hızı ve ‘groove'u ile dikkat çeken Chambers'ın özellikle caz-füzyon, funk ve Latin müziğine benzersiz bir eşlikçi olduğu biliniyor. Müzisyenin George Duke, Brecker Kardeşler, Santana, John McLaughlin, Mike Stern gibi isimlerle de performansları bulunuyor.

1961 doğumlu Amerikalı caz saksafoncusu, besteci ve aranjör Bob Franceschini ise konser ekibindeki dördüncü isim olacak. Özellikle caz ve Latin cazında üretkenlik gösteren Bob Franceschini bugüne kadar Mike Stern, Paul Simon, Celine Dion, Tito Puente, BeBe Winans, Ricky Martin, Lionel Richie ve Eddie Palmieri ile kayıtlar ve performanslar gerçekleştirmiş durumda.

Wooten-Chambers-Franceschini üçlüsüyle caza doyacaksınız!

Yer: AASSM Büyük Salon
 
Bilet Satış

AASSM Gişe 0 232 293 38 31
İzmir Sanat Gişe 0 232 293 40 49
 www.aassm.org.tr
 
Bilet Fiyatları:

1. Kategori 75 TL
2. Kategori 50 TL
3. Kategori 20 TL
 
İletişim:
AASSM 0 232 293 38 18 / 19 / 20
iletisim@aassm.org.tr

Bilet satış noktaları : www.izmir.bel.tr/kultursanat, İzmir Sanat, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi


Haziran'19
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..