KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Perş. Cuma C.tesi

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

O Kadar da Harika Değilsin
İtiraf
Kuyucaklı Yusuf
Stratejist
Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

HAFTANIN KİTABI

Öğretmenim Bir Bakar mısın?

Hangi eğitim sistemi içinde olursa olsun, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği bir an vardır. Bu kitap, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği o anın gücünü anlatmaktadır. O anda öğretmen, öğrencinin gönül kap
Büyüklere Masallar - Yolculuk

Tür: Belirtilmemiş
Solist :
Orkestra:

 
Konser Detayları:
Büyüklere Masallar, 32.Uluslararası İzmir Festivali kapsamında sizlerle...

Sanatçılar: Elie Maalouf (piyano, buzuk, tambur), Yousef Zayed (perküsyon) ve Didem Köktaş (hikâye ve masal anlatıcı)

Proje Koordinatörü: Hasan Işıklı

Tema: Yolculuk tüm masalların özünde vardır. Her masalda kahraman yola çıkar, bu bazen fiziksel bir yolculuktur bazense daha semboliktir; kişi kendini bulmak, değişmek ve gelişmek için kendi içinde yolculuğa çıkar ve korkularıyla yüzleşir. Yolcu karşısına çıkan iyi ve kötü her şeyi kucaklar. Bu yüzden yolculuk insanın fiziksel, duygusal, düşüncel ve ruhsal yolculuklarının bir bütünü olarak ele alınır. Sahnede ise yolculuk sözler ve ona eşlik eden bazen kendisi de doğu ve batı arasında yolculukları ‘anlatan' müzikten bir örgüden oluşuyor. Bu örgü içinde masalın kahramanları hikayenin duygularını takip eden masal anlatıcı ve müzisyen tarafından canlandırılıyorlar.

Masal anlatıcı masallar anlatırken müzisyen Doğu Akdeniz müziği ve Avrupa cazıyla birleştirirken dinleyicileri de kendi masallarını keşfe davet ediyorlar.

Masal anlatıcı Didem Köktaş ile müzisyenler Elie Maalouf ve Yousef Zayed, 2018 Avrupa Kültür Mirası Yılında, 32. Uluslararası İzmir Festivali'ne çok özel bir proje ile katılıyor. Tüm masalların özünde var olan “Yolculuk” temasından hareketle dinleyicilerini kendi masallarını keşfe davet ediyor. 18 Haziran 2018 Pazartesi günü çok kültürlü İzmir'in önemli kültürel mirasının parçası Kemeraltı'nda yapılacak etkinlik, masal ve müziğin evrensel dilini buluşturacak,  ağızdan ağıza kulaktan kulağa yayılacak günümüz masallarının geleceğe miras kalmasını sağlayacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori - 80.00 TL
İndirimli - 40.00 TL

Bilet satış noktaları : Biletix


P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..