KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Cuma C.tesi Pazar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

O Kadar da Harika Değilsin
İtiraf
Kuyucaklı Yusuf
Stratejist
Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

HAFTANIN KİTABI

Öğretmenim Bir Bakar mısın?

Hangi eğitim sistemi içinde olursa olsun, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği bir an vardır. Bu kitap, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği o anın gücünü anlatmaktadır. O anda öğretmen, öğrencinin gönül kap
İzmir Devlet Senfoni-Arkas Trio

Tür: Senfoni
Solist :
Orkestra:

 
Konser Detayları:
2011 yılında kurulan ve Türkiye'deki ilk kurumsal trio olan Arkas Trio, 32.Uluslararası İzmir Festivali kapsamında müzikseverlerle buluşuyor.

"2011 yılında kurulan ve Türkiye'deki ilk kurumsal trio olan Arkas Trio, ülkemizde kendi kuşaklarının önde gelen sanatçıları olarak tanınan ve uluslararası yarışmalarda dereceler ve özel ödüller kazanmış olan keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ile, Uluslararası Çaykovski Yarışması'nda birincilik kazandıktan sonra dünya çapında tanınan Alman çellist Gustav Rivinius'tan oluşmaktadır.

Arkas Trio Türkiye'de İzmir, İstanbul, Ankara ve Mersin gibi önde gelen şehirlerin uluslararası müzik festivallerinde vermiş olduğu konserlerin yanı sıra, kendisine İstanbul Devlet Senfoni, Bilkent Senfoni, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestralarının Beethoven'in Üçlü Konçertosu'nda, Franz Liszt Oda Orkestrası'nın da Martinu'nun Üçlü Konçertosu'nda eşlik ettiği konserler ile büyük yankı uyandırdı.

Yurt dışında ilk kez Berlin Adlon'da sahne alan Arkas Trio, Saarland ve Köln konserlerinde yorumladığı klasik repertuarının yanı sıra, az bilinen oda müziği eserlerini repertuarına almayı ve dinleyiciyle buluşturmayı kendine misyon edindi.

2014 yılında değerli besteci Kamran İnce tarafından Arkas Trio için özel olarak bestelenen “Fortuna Sepio Nos” adlı eser, çağdaş klasik müzik alanında dikkatleri üzerine topladı. Eserin dünya prömiyeri İstanbul Süreyya Operası'nda gerçekleşti. Kurulduğu yıldan itibaren birçok eserin Türkiye prömiyerlerini gerçekleştirmesiyle de bilinen Arkas Trio'nun bu performansları arasında, Ankara'da Orkestra Akademik Başkent eşliğinde seslendirdiği Martinu Üçlü Konçerto ve İzmir'de yorumladığı Fazıl Say'ın “Space Jump” adlı triosu yer almaktadır.

Farklı ve tematik projelerin içinde yer almayı ilke edinen Arkas Trio üyelerinin, 19. yüzyılda Verona'da yapılmış ve 2014'te yeniden restore edilmiş olan Santa Maria Kilisesi'nin orgunda ünlü organist Johannes Geffert ile beraber gerçekleştirdikleri performans, Santa Maria Konserleri'nin ilkini oluşturdu. Arkas Trio, Nisan 2016'da ikincisi gerçekleşen organizasyonda Beethoven'in ikili ve üçlü eserleriyle, Mayıs 2017'de gerçekleşen üçüncü katılımında da Mendelssohn ve Brahms'ın eserleriyle sahne aldı.

Tematik konserlerini sosyal sorumluluk misyonu ile birleştiren Arkas Trio, Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadın bestecilerin trio eserlerinden oluşan bir repertuarı, kadınların eğitimi ve çalışan kadına destek amacıyla iki yıl arka arkaya hem İzmir'de, hem de İstanbul'da seslendirdi. Bu konserler kapsamında romantik dönemin önde gelen kadın bestecilerinden olan Clara Schumann'ın op. 17 eser numaralı Sol minör Piyanolu Triosu'na ve Mel Bonis'nin eserlerine yer verilmesi, kadın bestecilerin klasik müzik dünyasında önemli bir yeri olduğuna dikkat çekilmesi açısından önemliydi.

Arkas Trio, geliştirdiği repertuvarı ile bir araya geliş amacını hiçbir zaman unutmadan, klasik müziğe olan ilgiyi arttırmaya yönelik çalışmalarına, evrensel düzeyde devam etmektedir."

Bilet Fiyatları:

1. Kategori - 250.00 TL
2. Kategori - 100.00 TL
3. Kategori - 80.00 TL
İndirimli - 40.00 TL

Bilet satış noktaları : Biletix


P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..