KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
C.tesi Pazar P.tesi

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

O Kadar da Harika Değilsin
İtiraf
Kuyucaklı Yusuf
Stratejist
Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

HAFTANIN KİTABI

Bir Ömür Nasıl Yaşanır?Daha anlamlı yaşamak için İlber Ortaylı'dan tavsiyeler:

“Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değ
Tuluyhan Uğurlu

Tür: Piyano Resitali
Solist :
Orkestra:

 
Konser Detayları:

Piyanist besteci Tuluyhan Uğurlu ile piyanonun kanatlarında uzun bir tren yolculuğuna çıkmaya hazır mısınız?

"Piyanist besteci Tuluyhan Uğurlu, tren ve yaşamı anlatan “Tarihi Garlarda Buluşma” konserlerini İstanbul dışına taşıyor. Konserlerden ilki Osmanlı'nın ilk demiryolunun başladığı nokta, İzmir Alsancak Garının tarihi atmosferinde gerçekleşecek. İkinci konser ise, 1934'den beri demir ağlarla ördüğümüz Cumhuriyet Trenlerinin ilk durağı, Ankara Garı:

Tuluyhan Uğurlu, tren düdükleri ile başlayıp biten bu önemli projesinde dünyada ve Türkiye'de demiryolunun serüvenini anlatan bir görsel sunum eşliğinde dinleyicisini farklı zamanlara, farklı serüvenlere taşıyacak.

Konser boyunca konuklar Tuluyhan Uğurlu'nun piyanosu eşliğinde tarihin derinliklerinde gezerken, “Ülkeme tren gelsin de isterse sırtımdan geçsin” diyen bir sultanın duygu dünyasına, İstanbul'a gelen treni beklerken bir istasyonda donarak ölen Tolstoy'un son dakikalarına, Amerika'yı doğudan batıya bağlarken, Kızılderili ırkının yok olmasına neden olan büyük demiryolu projesine, Hicaz demiryolunun hüzünlü hikayesine, Cumhuriyet trenlerinin coşkusuna, Mustafa Kemal'in trenle İstanbul'dan Ankara'ya yaptığı son yolculuğa tanıklık edecekler:

Türkiye'de demiryollarını dünden bugüne taşıyan, Anadolu'nun ücra köşelerinde elektrik ve su olmayan istasyonlarda çalışan demiryollarının gizli kahramanları: Doktorsuz kasabalara, köylere şifa dağıtan sağlık trenleri:"


Bilet Fiyatları


1. Kategori - 79.00 TL
2. Kategori - 68.00 TL

Bilet satış noktaları : Biletix


P
S
Ç
P
C
C
P
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..