KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Dağ Adamı
Yandığın Kadar
Dokunmadım Say
İsimsiz Kız
İş Eş Aşk Sanığı

HAFTANIN KİTABI

Kum

Son yılların en önemli bilimkurgu serilerinden WOOL'un yazarı Hugh Howey'den yepyeni bir kıyamet sonrası roman.

“KİMSE BİZİM İÇİN GELMEYECEK. KİMSE BİZİ KURTARMAYACAK. BU, BİZİM HAYATIMIZ.”

Eski dünya kumları
Evde Caz: Funda & Yavuz Akyazıcı - Online Konser

Tür: Caz
Solist :
Orkestra:

 
Konser Detayları: Cumartesi saat 21:00'de  Funda & Yavuz Akyazıcı @akyazicifunda ve @jazzphrase hem sohbet hem müzikleri ile #evdecazbuluşmaları'nın konuğu oluyor. @sehirdecaz instagram adresinde...

Funda & Yavuz Akyazıcı

1996 yılında dünyanın en prestijli caz okullarından New School Jazz Academy mezun olan Yavuz Akyazıcı, 17 sene boyunca Patricia Barber, Billie Harper, Matt Wilson, Eric Person gibi isimlerle Birdland, 55 Bar ve Smalls gibi New York'un birçok önemli caz kulübünde performans sergiledi. Bunun yanı sıra, JVC Jazz Festival, Baku Jazz Festival, Charlie Parker Jazz Festival gibi uluslararası caz festivallerinde yer aldı.

Ocak 2011'de Türkiye'ye dönerek Yavuz Akyazıcı Project topluluğunu kuran ünlü cazcı, Göksel, Duman, Hande Yener ve Şebnem Ferah gibi isimlerin en sevilen popüler şarkılarını 50'lerin Amerikan caz standartlarıyla yorumladığı “Turkish Standards Vol. I” ve devamı niteliğindeki “Vol. II” albümleriyle büyük beğeni topladı ve Amerika'nın en saygın haber ve kültür sanat radyosu olan NPR'a konuk oldu.

Teoman, Nil Karaibrahimgil ve Kaan Tangöze'nin sevilen parçalarından oluşan serinin son albümü “Turkish Standards Vol. III” geçtiğimiz Ocak ayında dinleyiciyle buluştu.

Çok küçük yaştan itibaren müziğe ilgi duyan Funda Akyazıcı, 2009'da Beşiktaş Musiki Cemiyeti Korosu'na girdi ve birçok koro konserleri gerçekleştirdi. Buradaki müzik çalışmalarının yanı sıra iş yaşamını da yoğun bir şekilde sürdüren Funda Akyazıcı 2016'da müzik çalışmalarına ağırlık verdi.

Yavuz Akyazıcı'yla caz teori, armoni ve kompozisyon çalıştı. Daha sonra Wynton Marsallis, Bobby McFerrin, Stanley Turentine gibi isimlerin de yer aldığı John Hendricks Group - “John Hendricks & Friends” albümünde yer alan, New School Jazz Programı hocalarından Kevin Fitzgerald Burke ile caz vokal improvizasyon çalıştı. Aimee Nolte'den caz doğaçlama, melodik ve ritmik çeşitlilik eğitimleri aldı.

Hem vokal - gitar duo olarak, hem de Yavuz Akyazıcı Project'te solist olarak çalışmalarına devam eden sanatçı, Turkish Standards serisinin Ocak 2019'da piyasaya çıkan son albümü “Yavuz Akyazıcı Project - Turkish Standards Vol.3”te yer aldı.

Bilet satış noktaları : Online Etkinlik


P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..