KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
C.tesi Pazar P.tesi

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

İyi Uykular Pollyanna
Aluşta'dan Esen Yeller-Bir Kırım Türküsü
Gölgenin Gölgesi
Kral Lear
Doktor Moreau'nun Adası

HAFTANIN KİTABI

Abartma Tozu

Bir sabah uyandık ve bizim kasaba toptan delirdi.

Annem sağlıklı yaşam uğruna evi dev bir organik tarım alanına dönüştürdü.

Babaannem sevimli, minnoş pansiyonunu oteller zinciri yaptı.

Babam daha çok para
Bora`yı Anma Konseri

Tür: Belirtilmemiş
Solist :
Orkestra:

 
Konser Detayları: Ülkemizde sadece kadercilik anlayışı ve bir o kadar kanıksanan trafik terörü yüzünden yılda ortalama 7.300 kişinin hayatını kaybettiğini, 300.000 kişinin yaralandığı ve yaralanma sonucunda özürlü olarak yaşayanların sayısı ise maalesef bilinmemektedir.

Ülkemizde yaşayan her 11 aileden, 1 ailenin trafik mağduru olduğu ve trafik kazalarında ölen 100 yayadan 26'sının çocuk olduğu felaketini görmezden gelmemizin bizlere her geçen gün büyük kayıplar yaşatacağını açıkça göstermektedir.

Belki de bu sayılar, istatistikler, ilgimizi veya dikkatimizi çekmediği sürece hiçbir değer taşımamaktadır. Ancak bu sayıların içinde yer aldığımızda, bir yakınımızı trafik terörüne kurban verdiğimizde bu sayılara şaşkınlık ve dehşet içinde bakmak zorunda kalmaktayız.
 
ARTIK DUR DİYEBİLMELİYİZ!
Bora, 24 Mart 2017 tarihinde solfej dersinden çıktıktan sonra karşıdan karşıya geçerken 103 promil alkollü bir sürücünün kendisine çarpması sonucunda hayata veda etmiştir. Bora; hayallerini, gitarını, müziğini, bestelerini, arkadaşlarını, sevenlerini ve ailesini 103 promil alkollü bir sürücü yüzünden bırakıp, gitmek zorunda kalmıştır.
 
16 yaşındaki Bora'nın hayallerinde; Akın Eldes, Alper Durmuş, Göksenin Tuncalı, Jimi Hendrix, Yavuz Çetin, Eric Clapton, B.B King, Evrencan Gündüz gibi ünlü bir Blues gitaristi olabilmek vardı. Fakat Bora, bu hayallerinin hiç birini gerçekleştiremeden, 2017 yılı Trafik Terörüne kurban verilen istatistiklerde sadece sayısal bir değer olarak katkı göstermekten başka bir şey yapamamıştır.
 
Ülkemizde yaşanan trafik terörüne DUR diyebilmek, trafikte insan saygıyı ve yayaların farkındalığını vurgulamak amacıyla Bora'yı Anma Konserinde; Bora'nın en çok sevdiği şarkılar, danslar ve grup arkadaşları ile birlikte Evrencan Gündüz, Sedat Yüce, Zeynep Türköz, Yılmaz Demirtaş, Musicana Band orkestrası katılım gösterecektir.
 
RIFAT OSMAN AŞÇILAR

Yer:
AASSM Büyük SalonBilet satış noktaları : Davetiyeli


P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..