KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Güneşli 20°C
Güneşli 20°C
Güneşli 20°C
C.tesi Pazar P.tesi

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Meyra-Bir Bosna Hikayesi
Cari Mora
Hula ve Acayip Şemsiyesi
Ev Kuralları
Aşkın Hatası

HAFTANIN KİTABI

Bizim Öykümüz

İlk kitabımız “Onlar'ın Öyküsü”  için bu yolculuğa çıktığımızda büyük hayallerimiz vardı... O hayallere ulaştık ve maddi imkansızlıklar yüzünden okuyamayan tam 126 kız çocuğumuzu okuttuk. Bu mutluluk beni daha da umutlandırdı ve elin
  Bora`yı Anma Konseri

  Tür: Belirtilmemiş
  Solist :
  Orkestra:

   
  Konser Detayları: Ülkemizde sadece kadercilik anlayışı ve bir o kadar kanıksanan trafik terörü yüzünden yılda ortalama 7.300 kişinin hayatını kaybettiğini, 300.000 kişinin yaralandığı ve yaralanma sonucunda özürlü olarak yaşayanların sayısı ise maalesef bilinmemektedir.

  Ülkemizde yaşayan her 11 aileden, 1 ailenin trafik mağduru olduğu ve trafik kazalarında ölen 100 yayadan 26'sının çocuk olduğu felaketini görmezden gelmemizin bizlere her geçen gün büyük kayıplar yaşatacağını açıkça göstermektedir.

  Belki de bu sayılar, istatistikler, ilgimizi veya dikkatimizi çekmediği sürece hiçbir değer taşımamaktadır. Ancak bu sayıların içinde yer aldığımızda, bir yakınımızı trafik terörüne kurban verdiğimizde bu sayılara şaşkınlık ve dehşet içinde bakmak zorunda kalmaktayız.
   
  ARTIK DUR DİYEBİLMELİYİZ!
  Bora, 24 Mart 2017 tarihinde solfej dersinden çıktıktan sonra karşıdan karşıya geçerken 103 promil alkollü bir sürücünün kendisine çarpması sonucunda hayata veda etmiştir. Bora; hayallerini, gitarını, müziğini, bestelerini, arkadaşlarını, sevenlerini ve ailesini 103 promil alkollü bir sürücü yüzünden bırakıp, gitmek zorunda kalmıştır.
   
  16 yaşındaki Bora'nın hayallerinde; Akın Eldes, Alper Durmuş, Göksenin Tuncalı, Jimi Hendrix, Yavuz Çetin, Eric Clapton, B.B King, Evrencan Gündüz gibi ünlü bir Blues gitaristi olabilmek vardı. Fakat Bora, bu hayallerinin hiç birini gerçekleştiremeden, 2017 yılı Trafik Terörüne kurban verilen istatistiklerde sadece sayısal bir değer olarak katkı göstermekten başka bir şey yapamamıştır.
   
  Ülkemizde yaşanan trafik terörüne DUR diyebilmek, trafikte insan saygıyı ve yayaların farkındalığını vurgulamak amacıyla Bora'yı Anma Konserinde; Bora'nın en çok sevdiği şarkılar, danslar ve grup arkadaşları ile birlikte Evrencan Gündüz, Sedat Yüce, Zeynep Türköz, Yılmaz Demirtaş, Musicana Band orkestrası katılım gösterecektir.
   
  RIFAT OSMAN AŞÇILAR

  Yer:
  AASSM Büyük Salon  Bilet satış noktaları : Davetiyeli


  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..