KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

1938
Kristal Geometri
En Hüzünlü Eylül
Salgının Gölgesinde Güç Kaos ve Gelecek
Tarihi Değiştiren Bilginler

HAFTANIN KİTABI

Hayır Diyebilme Sanatı

 Gerçekten “özgür” müsünüz?

Toplumsal hiçbir baskı hissetmeden içinizden geldiği gibi giyinebiliyor olmak mı yoksa?
 
<
Rüya Taner Piyano Resitali

Tür: Piyano
Solist : Rüya Taner
Orkestra:

 
Konser Detayları: Sanatçı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye'nin önde gelen yeni kuşak piyanistlerindendir. Müzik çalışmalarına babası Yılmaz Taner ile başlamış; küçük yaşta girmiş olduğu Ankara Devlet Konservatuvarı'nda piyano öğrenimini Mithat Fenmen ve Tulga Çetiz ile sürdürmüştür. 1983 yılında "Üstün Yetenekli Çocuklar Yetiştirme Yasası"ından yararlanarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devlet Bursu ile Londra'da bulunan "Guildhall School of Music and Drama" 'da prof Joan Havill'in öğrencisi olmuş, 1992 yılında AGSM ve ARCM diplomalarını, 1994'de ise ender verilen "Konser Piyanisti" ünvanını alarak bu okuldan mezun olmuştur.

Öğrencilik yıllarında, ünlü Fransız Piyanist Pascal Roge'nin (Nice) perfeksiyon kurslarına katılmış ve Kuzey Kıbrıs Bellapais Manastırı'nda onunla birlikte vermiş olduğu iki piyano resitali, müzik çevrelerince büyük yankı uyandırmıştır. Tüm İngiltere çapında katılmış olduğu festivallerde farklı yorumlarıyla da dikkati çeken Rüya Taner, “Ulusal Mozart Yarışması”, ”Oxford ve Hatfield Yarışmaları”, “Franz Liszt Yorumları” birincilik ödülleriyle, 1998 “Wigmore Hall”'da vermiş olduğu Debut resitali ile eleştirmenlerce övgüler almıştır.

Wigmore Hall resitali sonrasında, Londra'da St. Johns Smith Square Hall ve Fairfield Hall gibi İngiltere'nin birçok ünlü salonlarında vermiş olduğu resitalleri yanında, şimdiye dek Avrupa, Asya, ABD ve körfez ülkelerini kapsayan toplam 45 ülkede solo resitaller, oda müziği konserleri ve orkestralar eşliğinde konçertolar seslendirmiştir.

Macaristan'da MAV Orkestrası, Belçika, Ukrayna, Saraybosna, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan, Beyaz Rusya, Pakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan Devlet ve Filarmoni Orkestraları ve Oman Sultanlık Orkestrası eşliğinde, ünlü orkestra şefleri yönetiminde konserlerle birlikte bu ülkelerin radyo ve televizyonlarında programları yayınlanmış ve söyleşileri yer almıştır.

Son yıllarda, solistik kariyerinin yanı sıra, yeni nesil solist arkadaşlarıyla ve “Adap”a bağlı piyanistlerle birlikte “Oda Müziği” konserleri vermektedir. Rüya Taner, 2001 yılından bu yana Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı “Özel Sanat Danışmanlığı” nın yanı sıra, “Kuzey Kıbrıs Bellapais Müzik Festivali” ile Kuzey Kıbrıs Uluslararası Lefke Sanat Festivali” Sanat Danışmanlığını da yürütmektedir.

Rüya Taner'in 1996 yılında Brüksel'de “Mozart Piyano Konçertosu No21”, 1998'de “Wigmore Hall Debut Resitali” canlı kayıtları ve 2003 yılında Prag'da Rudolfinum Salonu'ndaki ilk stüdyo kaydı olan “Avrupa'nın Tatlı Suları” başlıklı CD leri, basın ve müzik çevrelerinden büyük övgü almaktadır.

Bilet Fiyatları

Tam: 5.00 TL
Öğrenci: 3.00 TL

Bilet satış noktaları : AASSM Gişe, İzmir Sanat Gişe, Online Bilet için: http://www.izmir.bel.tr/Kultursanat, http://aassm.org.tr/


P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..