About İzmir
Tourism & Travel
Rent a Car
Taxi Ranks
Important Phones
Pharmacies on Duty
Consulates
Banks



Friday


Saturday


Sunday



  • CINEMA
  • CONCERT
  • EXHIBITION
  • THEATRE
  • OPR/BALLET
  • MEET/PNL
  • SPORTS
  • OTHER
  • FAIR
  • Vehicle 19
    Genre :Thriller
    DirectorMukunda Michael Dewil
    CastPaul Walker, Kate Tilley, Leyla Haidarian, Gys De Villiers, Tshepo Maseko
    Duration85 min.

    Hayat Sana Güzel
    Genre :Comedy
    DirectorMurat Şeker
    CastŞevket Çoruh, Tuba Ünsal, Burak Sağyaşar, Hande Katipoğlu, Gökçe Özyol
    Duration

    Rio 2
    Genre :Animation / Adventure / Comedy
    DirectorCarlos Saldanha
    Cast
    Duration137 min.

    Haunter
    Genre :Thriller / Horror
    DirectorVincenzo Natali
    CastAbigail Breslin, David Hewlett, Stephen McHattie, Michelle Nolden, Samantha Weinstein
    Duration97 min.

    The Grand Budapest Hotel
    Genre :Comedy / Drama
    DirectorWes Anderson
    CastRalph Fiennes, F. Murray Abraham, Willem Dafoe, Bill Murray, Edward Norton
    Duration100 min.

    Kendime İyi Bak
    Genre :Romantic
    DirectorSerhan Arslan, Ruhi Yapıcı
    CastÇağdaş Onur Öztürk, Begüm Birgören, Aslı Tandoğan, Filiz Ahmet, Gökçe Özyol
    Duration

    Captain America: The Winter Soldier
    Genre :Sci-Fi / Action / Adventure
    Director Anthony Russo, Joe Russo
    CastScarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Chris Evans, Cobie Smulders, Stan Lee
    Duration116 min.

    Bırakmak İstiyorum
    Genre :Documentary
    DirectorYücel Yolcu
    Cast
    Duration

    Mandıra Filozofu
    Genre :Comedy
    DirectorMüfit Can Saçıntı
    CastRasim Öztekin, Ayda Aksel, Kemal Kuruçay, Gülnihal Demir, Ahu Sungur
    Duration

    The House of Magic
    Genre :3D / Line
    DirectorBen Stassen, Jeremy Degruson
    CastGrant George
    Duration

    Meleklerin Mucizesi
    Genre :Comedy / Romance
    DirectorBiray Dalkıran
    CastHakan Türkşen, Gaye Gürsel, Altan Erkekli, Yıldız Asyalı, Cem Kılıç
    Duration

    Noah
    Genre :Drama / Fantasy
    DirectorDarren Aronofsky
    CastRussell Crowe, Jennifer Connelly, Anthony Hopkins, Emma Watson, Logan Lerman
    Duration130 min.

    Non-Stop
    Genre :Action / Thriller
    DirectorJaume Collet-Serra
    CastLiam Neeson, Julianne Moore, Anson Mount, Michelle Dockery, Scoot Mcnairy
    Duration

    Ammar
    Genre :Horror
    DirectorAlper Kıvılcım, Özgür Bakar
    CastHalil Sezai Paracıkoğlu, Selim Erdoğan, Burak Sarımola, Turan Özdemir, Berke Hürcan
    Duration80 min.

    Düğün Dernek
    Genre :Comedy
    DirectorSelçuk Aydemir
    CastAhmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız
    Duration

    The Monuments Men
    Genre :Adventure / Drama / Comedy
    DirectorGeorge Clooney
    CastMatt Damon, George Clooney, Cate Blanchett, Bill Murray, John Goodman
    Duration111 min.

    Bay Peabody ve Meraklı Sherman: Zamanda Yolculuk
    Genre :Animation / Adventure
    DirectorRob Minkoff
    Cast
    Duration99 min.

    Sadece Sen
    Genre : Drama / Romance
    DirectorHakan Yonat
    CastBelçim Bilgin Erdoğan, Cezmi Baskın, İbrahim Çelikkol, Necmi Yapıcı, Levent Sülün Senaryo : Aslı Zengin, Ceren Aslan
    Duration

    Recep İvedik 4
    Genre :Comedy
    DirectorTogan Gökbakar
    CastŞahan Gökbakar, İrfan Kangı, Cem Korkmaz, Barış Gül
    Duration117 min.

    Bi Küçük Eylül Meselesi
    Genre : Drama / Romance
    DirectorKerem Deren
    CastFarah Zeynep Abdullah, Engin Akyürek, Ceren Moray, Ege Aydan, Ebru Aykaç
    Duration

    Vampire Academy
    Genre :Action/ Fantasy/ Mystery/ Comedy/ Horror
    DirectorMark Waters
    CastZoey Deutch, Danila Kozlovsky, Joely Richardson, Sarah Hyland, Lucy Fry
    Duration

    The Legend of Hercules
    Genre :3D / Action / Fantasy
    DirectorRenny Harlin
    CastKellan Lutz, Gaia Weiss, Scott Adkins, Liam Mcıntyre, Roxanne Mckee
    Duration99 min.

    Turbo
    Genre :Animation / Family
    Director David Soren
    Cast
    Duration112 min.

    The Place Beyond The Pines
    Genre :Crime / Drama
    DirectorDerek Cianfrance
    CastBradley Cooper, Eva Mendes, Ryan Gosling, Rose Byrne, Ray Liotta
    Duration140 min.

    Bal
    Genre :Drama
    DirectorSemih Kaplanoğlu
    CastErdal Beşikçioğlu,Tülin Özen, Bora Altaş, Alev Uçarer, Kutay Sandıkçı
    Duration103 min.

    Yeniden Sinematek - Rear Window
    Genre :Mystery / Thriller
    DirectorAlfred Hitchcock
    CastJames Stewart, Grace Kelly, Wendell Corey
    Duration112 min.

    Yeniden Sinematek - Metropolis
    Genre :Sci-Fi / Drama
    DirectorFritz Lang
    CastBrigitte Helm, Alfred Abel, Gustav Fröhlich
    Duration153 min.

    Yeniden Sinematek - The Party
    Genre :Comedy
    DirectorBlake Edwards
    CastPeter Sellers, Claudine Longet, Natalia Borisova
    Duration99 min.

    Levent Yüksel
    Genre :Pop


    Date: April 18, 2014
    Time: 22.00
    Place: İzmir Arena
    Berkay
    Genre :Pop


    Date: May 23, 2014
    Time: 21.00
    Place: Ooze Venue
    Duman
    Genre :Rock


    Date: 25 Nisan 2014
    Time:  23.00
    Place: Ooze Venue
    Kurban
    Genre :Rock


    Date: May 16, 2013
    Time: 21.00
    Place: Ooze Venue

    Toygar Işıklı
    Genre :Unknown


    Date: May 09, 2014
    Time: 21.00
    Place: Ooze Venue
    Burhan Öçal Jazz in Caravanserai
    Genre :Unknown


    Date: April 25, 2014
    Time: 20.30
    Place: Ege Üni. Atatürk Kültür Merkezi
    Zakkum
    Genre :Rock


    Date: 25 Nisan 2014
    Time: 22.00
    Place: Hayal Kahvesi Performans
    Gece
    Genre :Rock


    Date: April 30, 2014
    Time: 21.30
    Place: Hayal Kahvesi Performans
    Redd
    Genre :Alternative


    Date: April 25, 2014
    Time:  23.30
    Place: Hayal Kahvesi Performans
    Mehmet Erdem
    Genre :Pop


    Date: April 19, 2014
    Time: 21.00
    Place:  Noxx Stage
    Haluk Levent
    Genre :Rock


    Date: May 06, 2014
    Time: 21.00
    Place: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu

    Pink Martini
    Genre :Unknown


    Date: May 25, 2014
    Time: 20.30
    Place: İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
    İlhan Şeşen - Vedat Sakman
    Genre :Pop


    Date: May 22, 2013
    Time: 21.00
    Place: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu
    Yüksek Sadakat
    Genre :Alternative Rock


    Date: April 25, 2013
    Time:  21.00
    Place: İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
    Nükhet Duru & Timur Selçuk - "Bizim Şarkılarımız"
    Genre :Unknown


    Date: May 09, 2014
    Time: 21.00
    Place: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu
    Yeni Türkü
    Genre :Alternative


    Date: April 19 , 2014
    Time:  22.00
    Place: Hayal Kahvesi Performans

    Vodafone FreeZone Konserleri: Teoman, Athena
    Genre :Unknown


    Date: March 16, 2014
    Time: 19.00
    Place: İzmir Arena
    Nev
    Genre :Pop


    Date: May 30, 2014
    Time: 21.00
    Place: Ooze Venue
    Yıldız Tilbe
    Genre :Pop


    Date: May 10, 2014
    Time: 23.00
    Place: Ooze Venue


    Hayal Kahvesi Shining Stars sunar: The Wanton Bishops
    Genre :Unknown


    Date: April 24, 2014
    Time: 22.00
    Place: Hayal Kahvesi Performans
    Gökhan Özen
    Genre :Pop


    Date: April 18, 2014
    Time: 23.00
    Place: Ooze Venue

    Yok Öyle Kararlı Şeyler
    Genre :Rock


    Date: April 22, 2014
    Time: 21.30
    Place: Hayal Kahvesi Performans
    Hayal Kahvesi Shining Stars sunar: Oi Va Voi
    Genre :Unknown


    Date: May 24, 2014
    Time: 22.00
    Place: Hayal Kahvesi Performans
    Fatih Erkoç - Kerem Görsev Trio
    Genre :Jazz


    Date:May 27, 2014
    Time: 21.00
    Place: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu

    Bora Duran
    Genre :Unknown


    Date: May 02, 2014
    Time: 21.00
    Place: Ooze Venue

    Bulutsuzluk Özlemi
    Genre :Alternative


    Date:  April 23, 2013
    Time:  21.30
    Place: Hayal Kahvesi Performans
    Fazıl Say Resitali
    Genre :Recital


    Date: April 22, 2014
    Time: 20.00
    Place:  Ahmed Adnana Saygun Sanat Merkezi

    Hakan Altun
    Genre :Pop


    Date: April 09, 2011
    Place: Soho Plus
    Hayko Cepkin
    Genre :Alternative Rock


    Date: April 18, 2014
    Time: 22.00
    Place: Hayal Kahvesi Performans

    23 Nisan Konseri - Carmina Burana (Balçova Rotary Kulübü - TÜRGÖK Yararına)
    Genre :Unknown


    Date: April 23, 2014 
    Time: 20.30
    Place: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

    23 Nisan 2014 İzDSO Konseri - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri
    Genre :Unknown


    Date: April 25, 2014
    Time: 20.30
    Place: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
    Dört Nefes Toprak
    Genre :Unknown


    Date: April 19, 2014
    Time: 20.30
    Place: İsmet İnönü Sanat Merkezi

    Berlin'den Broadway'a Kurt Weill
    Genre :Unknown


    Date: April 29, 2014
    Time: 20.00
    Place:  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

    CSO Cello Quartet
    Genre :Unknown


    Date: April 21, 2014
    Time: 20.00
    Place: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

    Gitar Piyano Resitali
    Genre :Recital


    Date: April 21, 2014
    Time: 20.00
    Place:   İzmir Sanat

    Klarnetli Trio
    Genre :Unknown


    Date: April 24, 2014
    Time: 20.00
    Place:İzmir Sanat

    18 Nisan İzdso Konseri
    Genre :Unknown


    Date: April  18 Nisan 2014
    Time: 20.30
    Place: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

    Türk Halk Müziği Korosu Bahar Konseri
    Genre :Türk Halk Müziği


    Date: April 30, 2014
    Time:  20.30
    Place: İsmet İnönü Sanat Merkezi

    Tülov Özel Türk Sanat Müziği Korosu
    Genre :Türk Sanat Müziği


    Date: April 24, 2014
    Time: 20.00
    Place: İsmet İnönü Sanat Merkezi

    Serap Tamay ve Grup Günberi Balkan Sevda Şarkıları
    Genre :Unknown


    Date: May 05, 2014
    Time: 20.30
    Place: İzmir Sanat

    Ulak Heykel Sergisi
    Genre :Heykel Sergisi
    ArtistsBanu Ulusoy
    Date: April 18 - 25, 2014
    Place: Tarihi Havagazı Fabriası Kültür Merkezi

    Cocktail: April 18, 2014  /  19.00
    Yılın Basın Fotoğrafları
    Genre :Photograph Exhibition
    Artists
    Date: April 15 - 20, 2014
    Place: İzmir Ekonomi Üniversitesi Sergi Alanı

    Şehir Hikayeleri
    Genre :Photograph Exhibition
    ArtistsOrhan Deniz
    Date: April 24 - 29, 2014
    Place: Kedi kültür Sanat Merkezi

    Cocoktail: April 24, 2014  /  18.30

    İlhami Ercivan Resim Sergisi
    Genre :Picture Exhibition
    Artistsİlhami Ercivan
    Date: April 01 - 26, 2014
    Place:  E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi Sanat Galerisi

    Bir Balığın Gözünden - Erkan Saygaç Fotoğraf Sergisi
    Genre :Photograph Exhibition
    ArtistsErkan Saygaç
    Date: April 19 - 26, 2014
    Place: Hmaza Rüstem Fotoğraf Evi

    Opening: April 19, 2014  /  16.00

    Evlerin İnsan Halleri
    Genre :Unknown
    ArtistsSezin Türk Kaya
    Date: April 11 - 29, 2014
    Place:  İzmir Sanat

    Cocktail: April 11, 2014  /  18.00

    Tülin Çiçek - Selda Karaefe Resim Sergisi
    Genre :Picture Exhibition
    ArtistsTülin Çiçek, Selda Karaefe
    Date: April 14 - May 07, 2014
    Place: Çetin Emeç Sanat Galerisi

    Cocktail: Apri 17, 2014  /  18.00

    Egefot (Ege Fotoğrafçılar Topluluğu)
    Genre :Picture Exhibition
    Artists
    Date: April 15 - 25, 2014
    Place: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

    Cocktail: April 15, 2014  /  19.30

    Aquadis Fotoğraf Sergisi
    Genre :Photograph Exhibition
    ArtistsYusuf Tuvi, Sinan Kılıç, Serkan Çolak
    Date: April 03 - 28, 2014
    Place: Fransız Kültür Merkezi

    Cocktail: April 03, 2014  /  19:30
    Hayati Misman
    Genre :Painting, Etching, Metal Collage Exhibit
    ArtistsHayati Misman
    Date: April 03 - May 03, 2014
    Place:  Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

    Opening: April 03, 2014 / 18.00
    Sibel Kahya Kırmızı Resim Atölyesi Karma Resim Sergisi
    Genre :Picture Exhibition
    ArtistsGüler Kısakürek, Neslihan Tekbaskıcı, Ayla Halıcı, Nevin Yıldız, Nursen Yaman, Hatice Er...
    Date: April 16 - 22, 2014
    Place: Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi

    Opening: April 16, 2014  /  17.30

    Efes Rotaract Kulübü - Paletimden Rengarenk
    Genre :Yağlı Boya Resim Sergisi
    ArtistsBanu Alevok Bilgen
    Date: May 02 - 10, 2014
    Time: 09.00 - 18.00
    Place: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

    Cocktail: May 7, 2014  / 14.30
    Kent/Mekan/Süreç
    Genre :Picture Exhibition
    Artists
    Date: April 15 - June 07, 2014
    Place:  İş Sanat Galerisi

    Balans
    Genre :Unknown
    Artists
    Date: April 21 - 30, 2014
    Place: Ahmet Piriştina Kent Arşiv Müzesi

    Cocktail: April 21, 2014  /  18.00
    13. Altın Testi Seramik Yarışması Sergisi -İzmir Rotary Kulübü
    Genre :Ceramic Exhibition
    Artists
    Date: April 02 - April 25 2014
    Date: 09.00 - 18.00 (Weekdays and Saturdays)

    Camın Şairleri
    Genre :Glass Exhibition
    ArtistsEmile Gaile, Daum Kardeşler, Rene Lalique
    Date: January 22 - June 15, 2014
    Place: Arkas Sanat Galerisi

    Mehmet Genç Resim Sergisi - Canımın Sıkıntısı
    Genre :Picture Exhibition
    ArtistsMehmet Genç
    Date: April 18 - May 04, 2014
    Place:  Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Turgut Pura Sergi Salonu

    Cocktail: April 18, 2014  /  18.00
    Andrzej Pagowski Afişleri
    Genre :Poster Exhibition
    ArtistsAndrzej Pagowski
    Date:  April 02 - 21, 2014
    Place:Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü Sergi Salonu

    İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi Ertuğrul Saraç Suluboya Resim Sergisi
    Genre :Suluboya Resim Sergisi
    Artists
    Date: April 13 - 30, 2014
    Place:   Yorgo Seferis Art Sanat Galerisi

    Opening: April 13, 2014  /  18.00

    Here Comes The Sun Paintings
    Genre :Picture Exhibition
    Artists
    Date: April 24 - July 18, 2014
    Place:  Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü Bahçesi


    Mazhar Toğrul Resim Sergisi - Unutkan Düşler
    Genre :Picture Exhibition
    ArtistsMazhar Toğrul
    Date: March 28 - May 15, 2014
    Place: 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi

    Cocktail: March 28, 2014  /  17.30
    Özdemir Altan Resim Sergisi
    Genre :Picture Exhibition
    ArtistsÖzdemir Altan

    Date: April 10 - May 9, 2014
    Place:  Ekol Sanat Galerisi

    Cocktail: April 10, 2014  /  17.30

    Su Grubu Karma Sergisi
    Genre :Karma Sergi
    Artists
    Date: April 21 - May 09, 2014
    Place:  Prof. Dr. Yusuf  Vardar -Mötbe- Kültür Merkezi Sanat Galerisi

    Gülperin Sertdemir Atölyesi Resim Sergisi
    Genre :Picture Exhibition
    Artists
    Date: April 30 - May 06 Mayıs 2014
    Place: Kedi Kültür Sanat Merkezi

    Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği Sergisi
    Genre :Unknown
    Artists
    Date: April 01 - 20, 2014
    Place:Resim Heykel Müdürlüğü Kültürpark Galerisi

    Coktail: April 01, 2014  /  18.00

    Melek Seven Sulu Boya Resim Sergisi
    Genre :Watercolor Painting Exhibition
    ArtistsMelek Seven
    Date: April 01 - 22, 2014
    Place:  İzmir Müzik Akademisi

    Konak Halk Eğitim 2014 Resim Sergisi
    Genre :Picture Exhibition
    Artists
    Date: April 09 - 18, 2014
    Place: Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi

    Opening: April 09, 2014  /  14.00
    Nilgün Belgün Aşk ve Komedi
    Genre :Comedy
    DirectorSerkan Budak
    WriterNilgün Belgün
    CastNilgün Belgün
    Date: June 05, 2014
    Time: 21.00
    Place: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu

    Date: June 06, 2014
    Time: 21.00
    Place: Bornova Açıkhava Tiyatrosu

    Tulumbacılar
    Genre :Unknown
    DirectorGünay Toprak
    WriterHakan Bintepe
    CastA.Hicran Özgür, Hasret Canan Tutuş, Önder Bargıç, Sencar Sağdıç, Banu Günay, Hakan Bintepe, Cemal Aşkın Alpçetin, Alpdoğan Selçuk...
    Date: April 04 - 06 - 11 - 13 - 19, 2014
    Place: Sahne Viyai
    Babam 9 Doğurdu
    Genre :Comedy
    DirectorAli Poyrazoğlu
    Writer
    CastAli Poyrazoğlu, Eser Ali, Nur Gürkan, Güneş Emir, Selam Sevim
    Date: June 10 - 11 - 12, 2014
    Time: 21.00
    Place: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu
    Kırmızı Çizmeli Kedi
    Genre :Child Theater
    DirectorNeslihan Öztürk
    Writer
    Cast
    Date: April 19, 2014
    Time: 11.30 - 13.30 (2 Seance)
    Place: Ege Üni. Atatürk Kültür Merkezi

    Aşk Kokusu
    Genre :Romantic Comedy
    DirectorÖzdemir Çiftçioğlu
    Writer
    CastCemal Hünal, Aslı Şahin, Onur Şenay
    Date: May 13, 2014
    Time: 21.00
    Place: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu
    Kanlı Nigar
    Genre :Comedy
    DirectorÇağrı Turnalı
    Writer
    Cast
    Date: April 25 - 26, 2014
    Time: 20.00
    Place: Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi

    Bütün Çılgınlar Sever Beni
    Genre :Unknown
    DirectorKemal Aydoğan
    WriterStefan Tsanev
    CastMert Fırat, Aslı Tandoğan, Volkan Yosunlu
    Date: May 24 - 25, 2014
    Place: Sabancı Kültür Sarayı Hasan Tahsin Salonu
    Benimle Delirir Misin?
    Genre :Comedy
    DirectorNecmi Yapıcı
    WriterMine Artu
    CastMehtap Bayri, Necmi Yapıcı
    Date:  May 07, 2014
    Time:  21.00
    Place: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu
    Kız Yemek Yapmadık Yine Dayak Yiyeceğiz
    Genre :Unknown
    DirectorRüçhan Gürel
    WriterDemet Saka
    Cast
    Date: April 11, 2014
    Time: 20.30
    Place: Han Tiyatrosu, İzmir
    Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği
    Genre :Unknown
    DirectorFerhan Şensoy
    WriterFerhan Şensoy
    CastFerhan Şensoy, Serap Günaydın, Ali Çatalbaş, Elif Durdu, Sefa Tantoğlu, Orkun Akyıldız
    Date: May 15, 2014
    Time:  21.00
    Place: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu
    Katil Joe
    Genre :Unknown
    DirectorMehmet Birkiye
    WriterTracy Letts
    CastEngin Hepileri, Öykü Karayel, Defne Halman, Taner Ölmez, Mehmet Birkiye
    Date: April 28, 2014
    Time: 20.30
    Place: Ege Üni. Atatürk Kültür Merkezi

    Küçük Prenses
    Genre :Child Theater
    DirectorArkadiusz Klucznik
    WriterFrances Hodgson Burnett
    CastFatih Özyiğit, Yasemin Toprak, Sabiha Sonkan, Halil İbrahim Yılmaz, Canan Erener Şen, Jülide Derya, Damla Ergökten, Yıldız Akbıyık, Okan Koç, Ozan Yıldırım, İlker Atatoprak, Melih Karaman, Ümran Öncel, Meriç Tanay
    Date: April 04, 2014
    Place: Gaziemir Belediyesi

    Date: April 23 - 24 - 25, 2014
    Place: İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi

    Ferhangi Şeyler
    Genre :Comedy
    DirectorFerhan Şensoy
    WriterFerhan Şensoy
    CastFerhan Şensoy
    Date: May 13 - 14, 2014

    "Deniz Gezmiş - Aşk Olsun Sana Çocuk"
    Genre :Belgesel Oyun
    DirectorYaşar Gündem
    WriterYaşar Gündem
    CastSamsun Sanat Tiyatrosu Oyuncuları
    Date: November 13, 2013
    Time: 20.30
     Place: Ege Üni. Atatürk Kültür Merkezi
    Kayıp Kıta Efsanesi
    Genre :Unknown
    DirectorTarkan Osoy
    WriterTarkan Osoy
    CastTarkan Osoy, Şeref Ayhan Özer, Gökçe Özpalanlar, Aynur Özdelibaş, Tahsin Çakır, Yavuz Oran, Selda Günönü, Hatice Gür, Buğçe Vedin Özçelik, M.Emin Ökmen, Başak Karaldı
    Date: April 30, 2014
    Time: 20.30
    Place: İzmir Sanat

    Son Çığlık
    Genre :Unknown
    DirectorAyşe Emel Mesci
    WriterAli Berktay
    CastÖzkan Gezgin, Ozan Yıldırım, Rüçhan Gürel, Hülya Savaş...
    Date: April 22 - 23 - 24 - 25 - 26, 2014
    Place: İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi
    Harikalar Mutfağı
    Genre :Child Theater
    DirectorFatih Özyiğit
    WriterEge Işık - Haluk Işık
    CastFatih Özyiğit, Emrah Şenışık, Fatih Süngücü, Ömer Polat, Ömer Okatan, Yağmur Gören, Elif Göksüner, Pınar Egeli Karadağ
    Date: April 11 - 18 - 25, 2014
    Time:14.00

    Canlanan Masallar
    Genre :Child Theater
    DirectorEmre Başer
    WriterUmut Uğur
    Cast
    Date: April 06 - 13 - 20 - 27 - 28, 2014
    Place: İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi

    Date: April 08 - 15 - 22, 2014
    Place: Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi
    Arap Abdo
    Genre :Unknown
    DirectorMetin Oyman
    WriterNecmi Onur
    Cast
    Date: April 08 - 09 - 10 - 11 - 12 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19, 2013
    Place:  İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi
    Oyun Karıştı
    Genre :Comedy
    DirectorHaldun Dormen, M. Çağlar İşgören
    WriterKen Ludwig
    Cast
    Date: April 18 - 19, 2014
    Time:  20.00
    Place: Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi
    04:48 Psikos - İntihar Notu
    Genre :Drama
    DirectorSerdar Saatman
    WriterSarah Kane
    CastSevcan Yaman
    Date: March 23, 2013
    Time: 20.30
    Place:Aphrodisias Sanat Merkezi


    Kurbağa Prens
    Genre :Child Theater
    DirectorErk Bilgiç
    WriterÖzlem Saraç
    CastTiyatrohane Oyuncuları
    Date: May 04 - 06 - 13 - 25, 2014
    Time: 11.00 - 14.00
    Palce: İzmir Sanat

    Eğlenceli Yolculuk
    Genre :Child Theater
    DirectorErçin Sıcakkan
    WriterErçin Sıcakkan
    CastErçin Sıcakkan, Tolga Karasu, Yasemin Kaya, Z. Ece Aral
    Date: June 01, 2014
    Time: 13.00
    Place: Ege Üni. Atatürk Kültür Merkezi
    Şair ve O Yaz
    Genre :Comedy
    DirectorAli Haydar Erçığ
    WriterAli Haydar Erçığ
    CastHamle Tiyatrosu Oyuncuları
    Date: April 18 - 19, 2014
    Time: 18.00 - 20.30
    Place: Atatürk Kültür Merkezi Yunus Emre Salonu

    Ters Çocuk
    Genre :Child Theater
    DirectorErçin Sıcakkan
    WriterGölge Kapkın
    CastErçin Sıcakkan, Tolga Karasu, Yasemin Kaya, Z. Ece Aral
    Date: April 27, 2014
    Time: 13.00
    Place: Ege Üni. Atatürk Kültür Merkezi

    Bremen Mızıkacıları
    Genre :Child Theater
    DirectorM. Güneş Aktaş
    WriterGrimm Kardeşler
    CastMazlum Tanhan, Nihal Akkuş, Ferhat Laleli, Serhat Güler, Dilaycım Söymen, Alper Öncü
    Date: March 29 - April 06 - 13 - 20 - 27, 2014
    Place: Gazi Ortaokulu
    Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
    Genre :Child Theater
    DirectorM. Güneş Aktaş
    WriterGrimm Kardeşler
    CastAlper Öncü, Mazlum Tanhan, Serhat Güler, Pelin Kayıpoğlu, Nihal Akkuş
    Date: April 05 - 12 - 19 - 26, 2014
    Place: Gazi Ortaokulu
    Köstebekgiller
    Genre :Child Theater
    DirectorHilmi Özçelik
    Writer
    Cast
    Date: April 26, 2014
    Time: 13.00 - 15.00 (2 Seance)
    Place: Ege Üni. Atatürk Kültür Merkezi

    Date: April 27, 2014
    Time: 13.00 - 15.00 (2 Seance)
    Place: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu

    Tom ve Jerry Sıkı Dostlar
    Genre :Child Theater
    Director
    Writer
    CastTiyatro Elma Oyuncuları
    Date: April 05 - 06 - 12 - 13 - 19 - 20 - 26 - 27, 2014
    Place: Gazi Ortaokulu
    Akdeniz
    Genre :Musical
    DirectorNesrin Kazankaya
    WriterNesrin Kazankaya
    CastTiyatro Pera
    Date: April 19, 2014
    Time: 20.00
    Place:  İzmir Sanat

    Mançalı Şövalye
    Genre :Musical
    Artists :Suat Arıkan, H.Rıza Murat Göksu, Kaner Sümer, S.Nazlı Alptekin , Şebnem Ağrıdağ, Nejad Beğde, Serkan Taylan...
    Date: April 30 - May 01, 2014
    Time: 20.00
    Yer: İzmir Devlet Opera ve Balesi

    Sihirli Dünya
    Genre :Children's Musical
    Artists :Fırat Halavut, Haldun Özörten, Kaner Sümer, Özlem Ateş Aksungur, Şeniz Çimen, Z.Rengin Baykal, Elif İpek Genek, Murat Duyan, Cihan Özmen, Damla Acar, Aslı Yavaş, Melis Kıvılcı, L.Lal Şendil
    Organization :İzmir Devlet Opera ve Balesi
    Choreography :Şebnem Şenel
    Decoration :Kaan Güreşçi
    Date: April 10 - 12 - 23, 2014
    Place: İzmir Devlet Opera ve Balesi
    Elhamra Konserleri
    Genre :Unknown
    Artists :
    Date: 13 Mart 2014
    Time: 20.00
    Place:İzmir Devlet Opera ve Balesi

    Muhteşem Süleyman
    Genre :Unknown
    Artists :Nejat Şengün, Şeniz Çimen, Oğuz Çimen, İ.Gökhan Koç, Aytül Büyüksaraç, Nejad Beğde, Anna Chubuchenco, Hüseyin Genç
    Date: April 26 - 28, 2013
    Time:  20.00
    Place: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
    Karma 'Dans&Kutlama'
    Genre :Bale
    Artists :
    Date: April 19 - 22 - 24, 2014
    Time:  20.00
    Place: İzmir Devlet Opera ve Balesi

    Genç Koreograflar Gösterisi
    Genre :Bale
    Artists :
    Date: April 29, 2014
    Time: 20.00
    Place: İzmir Devlet Opera ve Balesi

    Taşlar Yerine Oturuyor - Arkeoloji Söyleşileri 7
    Genre :Convention
    ParticipatorsSerdar Aybek
    TopicMertopolis
    Date: April 19, 2014
    Time: 18.00
    Place:Gençlik Tiyatrosu - Kültürpark

    İzmir II. Ulusal Sempozyumu
    Genre : Symposium
    Participators
    TopicMüzikte Gelenek, Modernite ve Postmodernite
    Date: November  17 - 18, 2014
    Place:  Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Ege Üniversitesi Kampüsü

    Zeytinyağı ve Sağlık Sempozyumu
    Genre : Symposium
    Participators
    TopicZeytinyağı tüketiminin; kanser, kalp, böbrek hastalıkları, tansiyon, şeker.. üzerine etkilerii
    Date: April 17 - 18, 2014
    Place:Şifa Üniversitesi

    Uluslararası Mübadele ve İzmir Sempozyumu
    Genre : Symposium
    Participators
    Topic
    Date: May 08 - 09, 2014
    Place:  Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi

    Enerjide Alternatif Teknikler
    Genre :Panel
    Participators
    Topicİş Dünyasının Odaklanabileceği Alanlar Üzerine Tartışma
    Date: April 21, 2014
    Time: 10.00 - 12.00 arası
    Place: Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü
    Kendinle Tanış
    Genre :Seminar
    Participators
    Topic
    Date: April 24, 2014
    Time: 19.00
    Place:  Aktiffelsefe Bornova Şubesi

    Tekerlekli Sandalye Basketbol
    Genre :Basketbol
    LocationEvka-4 Spor Salonu
    Date: April 19, 2014
    Time: 13.00
    Place: Evka-4 Spor Salonu
    U - 13 Futbol
    Genre :Futbol
    LocationTaç Sanayi Sahası
    Date: April 19, 2014
    Time: 10.30
    Place: Taç Sanayi Sahası

    U - 16 Futbol
    Genre :Futbol
    Location2 Nolu Saha
    Date: April 20, 2014
    Time: 13.00
    Place: 2 Nolu Saha

    Küçük Şeyler Uçurtma Şenliği
    Genre :Şenlik
    Organization :İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yönder Okulları
    Date: April 23, 2014
    Time: 14.00
    Place:  Aşık Veysel Rekreasyon Alanı

    Ece Ercan
    Genre :Show
    Date:April 19, 2014
    Time: 20.30
    Place: Ege Üni. AKM
    Port İzmir 3 - International Triennial of Contemporary Art
    Genre :Other
    Organization :K2 Güncel Sanat Merkezi
    Date: March 21 - June 21, 2014

    Opening : March 21, 2014  /  18.00
    Swissotel 3. Çocuk Karnavalı
    Genre :Festival
    Date: April 19, 2014
    Time: 11.00
    Place: Swissotel Büyük Efes
    Sunay Akın - İki Kitap Bir Heves
    Genre :Show
    People :Sunay Akın
    Date: May 26, 2014
    Time: 21.00
    Place: Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu
    Enver Aysever'le "Aykırı Kumpanya"
    Genre :Show
    Organization :Festival Yapım
    Yavuz Seçkin: %100 Adam Şov
    Genre :Show
    Date:  April 18, 2014
    Time:  20.30
    Place: Ege Üni. Atatürk Kültür Merkezi
    Alpay Erdem
    Genre :Stand-up
    Date: April 27, 2014
    Time: 21.00
    Place: Hayal Kahvesi Performans
    Ege Genç İş Adamları Derneği ''Umut Gecesi''
    Genre :Other
    Organization :Ege Genç İş Adamları Derneği
    Date: May 03, 2014
    Place:  İzmir Arena

    Yöresel Ürünler, El Sanatları Ve Kültürel Tanıtım Festivali
    Genre :Festival
    Date: April 19 - 27, 2014
    Place: İzmir Uluslararası Fuar Alanı


    Ege Üniversitesi Bilim Haftası
    Genre :Other
    Organization :Ege Üniversitesi Rektörlüğü
    Date: April 28 - 30, 2014
    Place: Ege Üniversitesi SKS Otopark Alanı

    3. Çocuk Şöleni
    Genre :Şölen
    Organization :Dergici Halkla İlişkiler Çocuk Kulübü Üyeleri
    Date: April 19, 2014
    Place: Tarihi Havagazı Fabrikası

    9. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması
    Genre :Competition
    Organization :İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı
    Deadline: December 26, 2014
    Place:  İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı

    ''Zaman Tünelinde Büyük Efes'' Ulusal Fotoğraf Yarışması
    Genre :Competition
    Deadline: May 15, 2014
    Place: Swissotel Grand Efes


    İzmirgaz Doğa ve Şehir Resim Yarışması
    Genre :Competition
    Organization :İzmir Doğalgaz Dağıtım A.Ş
    Deadline:  May 02, 2014
    Place: İzmirgaz A.Ş. Genel Müdürlüğü

    5. Ulusal İzmir'in Renkleri Resim Yarışması
    Genre :Competition
    Organization :İzmir Üniversitesi, İzmir Suluboya Ressamları Derneği
    Date: April 14 - 18, 2014
    Place:  İzmir Özel Fatih Koleji

    İzmirgaz Fotoğraf Yarışması - İzmir'de Doğa ve Yaşam
    Genre :Competition
    Application Deadlines: April 18, 2014
    Place  İzmirgaz Genel Müdürlüğü ve Abone Merkezleri

    7. İmeak Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Fotoğraf Yarışması
    Genre :Competition
    Organization :İmeak Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi
    Deadline: MAy 05, 2014
    Place: DTO İzmir Şubesi
    38. Turizm Haftası
    Genre :Other
    Date: April 15 - 22, 2014


    Köy Enstitüleri'nin Kuruluşunun 74. Yılı
    Genre :Kutlama
    Organization :Karşıyaka Belediyesi
    Date: April 17 - 18, 2014
    Place: Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı
    Güzelbahçe Uluslararası Sanat Yoluyla Evrensel Sevgi Suluboya Şöleni
    Genre :Şölen
    Organization :Güzelbahçe Belediyesi Sanat Atölyesi, İzmir Suluboya Derneği
    Date: May 01, 2014
    Time: 10.00 - 18.00
    Place:Güzelbahçe Etkinlik Alanı (Gzeülbahçe Düğün Salonu Yanı)

    19. İzmir Kitap Fuarı
    Genre :Fuar
    Organization :TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.
    Date: April 19 - 27, 2014
    Place: Uluslararası İzmir Fuar Alanı

    Jewex Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı
    Genre :Fuar
    Date: May 02 - 04, 2014
    Time: 10.00 - 18.00
    Place: İzmir Uluslararası Fuar Alanı 3 ve 4 Nolu Salonlar

    Anadolu Expo Canlı Süt Ve Besi Hayvanları, Süt Ve Et Ürünleri Fuarı
    Genre :Fuar
    Organization :Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
    Date: May 22 - 25, 2014
    Place:  İzmir Ülkü Yarış Pisti











ABOUT İZMİR

İzmir, historically Smyrna, is Turkey's third most populous city and the country's largest port after Istanbul. It is located along the outlying waters of the Gulf of İzmir, by the Aegean Sea. It is the seat of İzmir Province, which has an area of 7350 km2. The city of İzmir is composed of ten metropolitan districts (Balçova, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Konak, Menemen, and Narlıdere,), each with its own distinct features and temperament. The total area of the nine districts is 855 km2 (330 sq mi) and together these districts constitute the area of the İzmir Metropolitan Municipality headed by the Mayor of İzmir. The total population of the metropolitan municipality was 3,210,465 by the end of 2007.Of these, 2,606,294 were living in central İzmir, consisting of the nine district centres of the metropolitan municipality.